نیروهای مسلح رژیم خود را برای عملیات خشونت بار بیشتری در سراسر ایران آماده کرده اند

استقرار نیروهای  پلیس ، بسیج و لباس شخصی ها در شهرهایی که بیشترین اعتراض ها را داشت گسترده تر  شده است .

به گزارش شاهدان عینی خوزستان ،کرمانشاه ،کردستان، شیراز، ، مشهد، تهران و کرج از جمله شهر‌هایی هستند که حضور پلیس در خیابان این شهر‌ها قابل توجه گزارش شده است.

چند روز پس از کشته شدن شماری از معترضان در کرمانشاه و بهبهان و شیراز هنوز اجساد جان باختگان را به آ نها تحویل نداده اند و در کردستان با تحویل بعضی از اجساد قربانیان  از آنان تعهد گرفته اند که خاکسپاری باید در سکوت و شبانه باشد .

به گفته برخی منابع خبری  حدود ۴۰ نفر از مجروحان تظاهرات اخیر در یکی از بیمارستان‌های غرب تهران بستری شده‌اند.

حکومت ایران در جریان این اعتراضات مردمی هم چنان به شناسایی و بازداشت معترضین در کشور ادامه می دهد .پاسدار عابدین خرم، فرمانده سپاه استان آذربایجان شرقی از دستگیری حدود ۳۰ نفر در جریان اعتراض‌ها در شهر تبریز خبر داده و گفته است : در تلاش برای  دستگیری لیدرهای این اعتراضات هستیم .

درادامه  ناآرامی ها در ایران  سازمان لیگ برتر فوتبال ایران نیز  اعلام کرد که “به دلیل عدم وجود شرایط لازم”، چهار دیدار از هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

حکومت ایران سعی دارد تا جنبش خودجوش مردم ایران را مدیریت شده از سوی کشورهای خارجی معرفی کند و معتقد است که این تظاهرات از سوی امریکا و اسرائیل هدایت می شود .

سرکوبگری در حکومتی که  ادعا می کند حکومت مستضعفین است ،بسیار شدیدتر از عراق  است و این نشان از ترس رژیم از برافتادن ایران و قساوت قلب حکومتی است که به نام مردم و در راه مردم به کشتار و سرکوب آنان فعالیت دارند . در تظاهرات مردمی عراق در یک ماه گذشته بیش از ۳۵۰ کشته شده اند این در حالی که  سازمان عفو بین الملل اعلام کرده که در سه روز اول تظاهرات در ایران تنها ۱۰۶ نفر کشته شده اند .

علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی حکومت اسلامی در سازمان ملل متحد، گزارش سازمان عفو بین‌الملل مبنی بر کشته شدن دست‌کم ۱۰۶ نفر در اعتراضات اخیر ایران را رد کرد و این آمار را “ساختگی” و بخشی از کارزار شایعه پراکنی علیه ایران در خارج از کشور است.

‏ منابع آگاه و فعالان حقوق بشر در ایران گفته اند که ماموران وزارت اطلاعات روز ۲۶ آبان ۳۶ پیکر معترضان  در ایران را با یخچال گوشت از بیمارستان تامین اجتماعی تهران خارج کرده‌اند.

حکومت ایران برای اولین بار نیست که اجساد جان باختگان را اینگونه مخفیانه از دید عموم خارج می سازد از سال ۶۰ تاکنون این گونه مردم را سرکوب و مخفیانه در خاوران ها و کردستان و شیراز و سیستان و بلوچستان و خوزستان و آذربایجان و گیلان و مازندران و کرمان و خراسان گمنام دفن کرده است.

یک دیدگاه

  1. تنها راه رهایی ملت جنگ مسلحانه و تجهیز مخالفان خارج و داخل کشور به اطلاعات و سلاحهای پیشرفته است. ایران پتانسیل های زیادی دارد و خوشبختانه مردم دیگر اعتمادی به حکومت و جنبش‌های مذهبی ندارند. ما می‌توانم بهترین دوست و حامی اسراییل در خاورمیانه باشیم. می توانیم بهترین شریک تجاری و صنعتی با اسراییل و دیگر کشورهای پیشرو دنیا باشیم. من روزی را میبینم که ایران ‌ایرانی آزاد دوباره متحد و دوست اسراییل باشد. به امید آن روز و پاینده باد ایران و اسراییل

Comments are closed.