نیروی دریایی آمریکا: سپاه پاسداران دروغ می گوید و ما هشدارانه در خلیج فارس هستیم

ایالات متحده ادعای سپاه پاسداران ایران را نادرست و مغرضانه خواند که ادعا کرده بود علت متوقف کردن مزاحمت ها علیه ناوگان آمریکای در خلیج فارس، بازگشت آن ها به رعایت مقررات بین المللی کشتیرانی بوده است.

پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) چند روز پیش خبر داد که اکنون پنج ماه است قایق های تندرو سپاه پاسداران در آب های خلیج فارس، ایجاد مزاحمت برای رزمناوهای آمریکایی را که در آب های بین المللی در حرکت هستند متوقف ساخته اند.

فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس، سپاهی علی عظمایی، در واکنش ادعا کرد که علت قطع این مزاحمت ها آن است که رزمناوهای آمریکایی از نقض قوانین بین المللی کشتیرانی دست برداشته و از نزدیک شدن به آب های ساحلی ایران خودداری می کنند.

در واکنش به این ادعا، ژنرال بیل اوریان فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده گفت: «ناوگان آمریکا در خلیج فارس هیچ تغییری در کار خود نداده و همچنان تحرکات در آب های خلیج فارس را دنبال می کند و به هوشیاری ادامه می دهد».

تحلیلگران رادیو پیام اسرائیل می گویند که توقف مزاحمت های نیروی دریایی سپاه نسبت به رزمناوهای آمریکایی، ترس از واکنش های کوبنده ایالات متحده نسبت به این گونه تَحَرُّکات است.

احتمال می رود که حکومت ایران که از خیزش مردمی بسیار نگران شده و وضع خود را مترلزل می داند، بیم دارد که به درگیری جنگی با ایالات متحده کشانده شود – امری که ممکن است ضربه مرگ بر ادامه حیات رژیم باشد.

پرزیدنت ترامپ در اوائل ریاست جمهوری خود گفته بود: «اگر اوباما با حکومت ایران نرم بوده، این نرمش را در ما سراغ نگیرید».

در گزارش های پیشین گفته شده بود که در مردادماه امسال، یک پهپاد سپاه پاسداران بر فراز یک ناو هواپیمابر آمریکایی دقایقی طولانی به پرواز درآمد و جنگنده های آمریکایی برای خودداری از برخورد با آن، از پرواز و فرود خودداری ورزیدند.

حالا پنتاگون اعلام می کند که پنج ماه است، سپاه پاسداران این گونه مزاحمت ها را متوقف ساخته است.

 

 

یک دیدگاه

  1. الله خدای شهدای دین ناب محمد شریف و سعید کواچی انتقام می گیرد: ناو های جنگی آمریکا شیطان بزرگ در آب های خلیج فارس با بلایای الهی، طبیعی مواجه خواهد شد

Comments are closed.