نیروی دریایی اسرائیل به سیستم ضد موشکی علیه تعرضات دشمن مجهز شد

 

منابع آگاه نظامی گفتند نیروی دریایی اسرائیل سیستمی را با موفقیت آزمایش کرده که می تواند موشک های دشمن را که به سوی شناورهای نظامی اسرائیل شلیک می شود از مسیر منحرف کند و از آسیب در امان بماند.  به گفته کارشناسان، آزمایش موفقیت آمیز این سیستم، نیروی دریایی اسرائیل را بیست سال پیشتر می برد.

حدود ده سال پیش، در جریان جنگ علیه حزب الله لبنان، یک ناوچه رزمی اسرائیلی که در فاصله کمی از بندر بیروت مشغول رصد جنگی بود، هدف موشک قرار گرفت و آسیب دید.

اکنون ابداع کنندگان سیستم جدید قول می دهند که در آینده اگر چنین حمله ای رخ دهد، ناوچه اسرائیلی خواهد توانست موشک دشمن را منحرف سازد و موجب سقوط آن در دریا شود.

منابع ارتشی گفتند که سیستم جدید شامل نوعی موشک است که بلافاصله پس از آگاهی از شلیک موشک دشمن، به هوا شلیک می شود. این موشک مقادیر زیادی براده آهن که دارای خاصی مغناطیسی است در هوا پراکنده می سازد و موشک دشمن را به دنبال آن می کشاند.

به گفته ابداع کنندگان سیستم جدید، شیوه آن ها می تواند با انواع خطرهای موشکی که ناوچه ها را در دل دریا مورد تهدید قرار می دهد، دست و پنجه نرم کند.

در این شیوه، دستگاه های کامپیوتری تعبیه شده در ناوچه، بلافاصله نوع موشکی را که دشمن به سوی ناوچه شلیک کرده شناسایی می کنند و مسیر آن را تشخیص می دهند و آنگاه موشک گمراه کننده شلیک می شود.