نیروی هوایی عربستان انبارهای اسلحه و کارگاه های موشکی رژیم ایران در یمن را بمباران کرد

نیروی هوایی عربستان، در واکنش به یک رشته تجاوزکاری های اخیر حوثی های یمن به هدف هایی در داخل آن کشورحمله کرده و شماری از انبارهای اسلحه و کارگاه های مونتاژ موشک و پهپاد را که توسط رژیم ایران در اختیار حوثی ها قرار گرفته، در استان مآرب بمباران کرد. عربستان، زیر نام “ائتلاف عربی” که امارات عربی متحده نیز در آن شرکت دارد، به این حمله دست زد. ولی از میزان خسارات احتمالی، گزارش موثقی نرسیده است.

ائتلاف نظامی عربی به هدف حمایت از دولت قانونی یمن ، با جنگنده هایش کارگاه‌های ساخت موشک بالستیک، سکوهای پرتاب موشک و پهپادهای بمب‌گذاری شده و اسلحه ذخیره‌شده در پادگان ها  و زاغه‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی وابسته به حکومت ایران را  در صنعا و مأرب منهدم کرد.

پیشتر دولت بایدن  به صورت رسمی نام شبه نظامیان حوثی ها  را از فهرست سیاه سازمان ‌های تروریستی ایالات متحده حذف کرد و اکنون نتیجه این شده است که آنان در حال گسترش فعالیت های تروریستی خود به کمک حکومت ایران هستند.

استدلال بایدن این بود که باید کمک های انساندوستانه به یمن کرد که آن هم عملی نشد.

ائتلاف عربی با انتشار بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد، هدف از این عملیات « حمایت از شهروندان براساس قوانین بشردوستانه بین المللی است».

همزمان ارتش ملی یمن  نیز اعلام کرد :  مناطق مهمی در دو جبهه الکساره والمشجح  در استان مأرب از دست پیکارجویان حوثی وابسته به ایران را آزاد کرد.

خبرگزاری رسمی یمن، نیز به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی، طی حمله‌ای گسترده مواضع حوثی‌ها در الکساره و المشجح را هدف قرار داده و ضمن تحمیل خسارت‌های مالی و جانی گسترده به پیکارجویان، این دو منطقه را از دست آنها آزاد کردند. این منبع نظامی از نقش حمایتگر جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی، تجلیل کرده و گفت که این جنگنده‌ها ۱۲ خودروی نظامی متعلق به حوثی‌ها در جبهه الکساره در شمال غربی یمن را منهدم کردند.

عبدربه منصور هادی،  رئیس جمهوری یمن نیز  تأکید کرد که مردم یمن با حمایت و پشتیبانی ائتلاف عربی و فداکاری نیروهای ارتش ملی یمن، بر شبه نظامیان حوثی دست نشانده ایران و بازوی نظامی سپاه پاسداران در منطقه پیروز خواهند شد.

هادی در ادامه  تاکید کرد که یمن در حال نبرد برای رهایی و مقابله با پروژه تسلط رژیم ایران بر منطقه است.