نیویورک تایمز: «اطلاعات بانکی میلیون ها نفر ایرانی، از بانک ها به سرقت رفته شده ومورد سوء استفاده قرار گرفته است»

نیویورک تایمز از به سرقت رفتن اطلاعات بانکی میلیون‌ها ایرانی خبرداده و نوشته است:  در پی تظاهرات ضد حکومتی اخیر در ایران که در اعتراض به افزایش قیمت بنزین بود، اطلاعات بانکی میلیون‌ها ایرانی هک و منتشر شده است.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات حکومت  ایران در تائید این خبر گفته است “یک پیمانکار فنی سابق، از اطلاعاتی که به آنها دسترسی داشت نسخه پشتیبان گرفته و با دسترسی به این نسخه در حال تهدید و باج‌گیری است.”

جهرمی توضیح بیشتری در این باره نداده است.

نیویورک تایمز نوشته است که به گفته برخی از کارشناسان امنیت سایبری ، چنین کاری احتمالا با هدف “ایجاد بی‌ثباتی” در ایران صورت گرفته است.

در ادامه این گزارش آمده است یک نقص امنیتی باعث انتشار اطلاعات بانکی بیش از ۱۵ میلیون ایرانی در شبکه‌های اجتماعی شده و آن را “جدی‌ترین” نقص امنیتی بانکی ایران خوانده است.

گفته شده است که اطلاعات منتشر شده شامل نام دارنده و شماره حساب بانکی افراد است.

نیویورک‌تایمز در گزارش خود به نقل از کارشناسان امنیت سایبری گفته است این “حمله سایبری” احتمالا، از سوی یک دولت یا با پشتیبانی یک دولت انجام شده است.

کاخ سفید و ارتش اسرائیل در تماس خبرنگار نیویورک تایمز و اظهار نظر در این باره خودداری کرده‌اند.

برخی منابع خبری نوشته اند که اطلاعات دقیقی در مورد جزئیات این هک وجود ندارد اما گفته شده اطلاعات مشتریان سه بانک تجارت، سرمایه و ملت به سرقت رفته است. این سه بانک از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.

گفتنی است که باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به تلویزیون حکومت ایران نیز  هفته پیش گزارشی در باره هک شدن میلیون‌ها کارت بانکی ایرانیان منتشر کرد اما ساعاتی بعد آن را حذف کرد.

پیشتر گزارش‌های متعددی از جنگ سایبری میان ایران از یک سو و آمریکا و اسرائیل از سوی دیگر منتشر شده‌اند.اما در یکی از جدی‌ترین موارد، تاسیسات هسته‌ای ایران به دلیل ویروس کامپیوتری استاکس‌نت، با اخلال جدی روبه‌رو شد. این حمله به آمریکا و اسرائیل نسبت داده شد.

2 دیدگاه‌

  1. این دژخیمان، با بهانه گرانی بنزین مردم را به خیابانها کشیدند، تا مخالفانشان را پیدا و بکشند و در عین حال بتوانند که از بانکها بدزدند و به اتش کشیدن انها را هم به عنوان یک بهانه برای کشتار و دستگیری معترضانشان استفاده کنند.

    واژه ملا و سید را در ایران ازاد بایستی به عنوان یک اسم بد استفاده کرد.

  2. کار کار خود اخوندهای دزد است چون کفگیرشون به ته دیگ خورده بود پس با بهانه گرانی بنزین اغتشاش و کشتار کردند که از بانکها هم بدزدند.

Comments are closed.