نیویورک تایمز: ایالات متحده کوشید در برنامه های موشکی رژیم ایران خرابکاری کند

هفدهم بهمن ماه نیز رسانه های آمریکایی گفتند که تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد ایران مجدداً تلاش کرده که ماهواره به فضا بفرستند هرچند به نظر می رسد با موفقیت روبرو نبوده است

گزارش روزنامه نیویورک تایمز در مورد نقش اطلاعاتی ایالات متحده برای خرابکاری در برنامه های موشکی رژیم ایران، در رسانه های اسرائیلی با توجه ویژه روبرو گردید. نیویورک تایمز در این گزارش نوشت که ماموران اطلاعاتی ایالات متحده توانسته بودند قطعات معیوب و مواد جعلی به حکومت ایران بفروشند تا موجب عقب افتادن برنامه های رژیم در تولید موشک های جنگی شود.

در سال های اخیر ادعا شده بود که اسرائیل نیز به همین شیوه متوسل شده، و از جمله توانسته بود در برنامه های اتمی ایران اخلال کند. حدود سه سال پیش انفجار سهمگینی در یکی از پایگاه های آزمایش موشکی رژیم رخ داد که رئیس پروژه و چندین تن از اطرافیان او در جریان آن کشته شدند. این خرابکاری موفقیت آمیز به اسرائیل نسبت داده شد. ولی اسرائیل هرگز مسؤولیت آن را نپذیرفت.

این نخستین بار نیست که از تلاش ایالات متحده برای مختل ساختن برنامه های تسلیحاتی رژیم ایران گزارش هایی منتشر می شود. در گذشته گفته شده بود که اسرائیل و ایالات متحده در تلاش مشترک، نوعی ویروس کامپیوتری به نام استاکس نت وارد کامپیوترهای غنی سازی اورانیوم گردیدند و حدود یک هزار سانتریفیوژ را برای مدتی فلج کردند.
روزنامه نیویورک تایمز در این گزارش به نقل از مقام های پیشین و فعلی دولت آمریکا اظهار نظر کرده است که کاخ سفید برنامه محرمانه برای مقابله با برنامه موشکی جمهوری اسلامی دارد.

مقام های طراف گفتگو بانیویورک تایمز گفته اند که این برنامه بخشی از کارزار مقابله با اقدامات نظامی تهران و فشارهای اقتصادی بر آن است مقامهای فعلی و پیشین دولت آمریکا به نیویورک تایمز گفته اند که نمیشود به طور مشخص پیشرفت و موفقیت این برنامه محرمانه را برآورد کرد .

اما آنها به تلاش های اخیر در ایران برای پرتاب ماهواره  اشاره کردند که ناکام مانده است جمهوری اسلامی اواخر دی ماه اقدام به پرتاب ماهواره کرد به نام پیام که در نهایت به مدار زمین نرسید.

هفدهم بهمن ماه نیز رسانه های آمریکایی گفتند که تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد ایران مجدداً تلاش کرده که ماهواره به فضا بفرستند هرچند به نظر می رسد با موفقیت روبرو نبوده است .

اما در این مورد دوم تهران از تایید و یا رد موضوع خودداری کرده است تلاش‌ها برای پرتاب ماهواره با واکنش شدید واشنگتن روبرو شده است . مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در پی انتشار گزارشات در مورد پرتاب ناموفق دوم در حساب کاربری خود در توییتر نوشته بود باید محدودیت های سختگیرانه تری علیه برنامه موشکی ایران  دوباره اجرا شود.

یک دیدگاه

  1. این درندگان در لباس مقدس روحانیت وآخوندی چهل سال است که مردم را گمراه کرده وسرشان را کلاه گذاشته اند وبه چپاول ودزدیدن حتی سپرده های مردم در بانکها وموسسات مالی واعتباری هم رحم نکرده اند وبه جیب خودشان سرازیر کرده اند وحسن روحانی که همان حسن فریدون سابق میباشد اکثر باندهای دزدی را فرماندهی میکند وپسرخاله اش آقای علی رستگار سرخه ای متولد ۱۳۴۰ با پشتوانه حسن روحانی میتواند میلیاردها تومان از ثروت وامانتهای ملت در بانک ملت را بدزد وپس از متوجه شدن برکنارمیگردد اما در تمامی مراکز وشرکتها حق حضور دارند وحقوق میگیرند. نمونه ساده ای از اختلاسگران دولتی در نظام مقدس. خلاصه سرآمد دزدیها وکژ فکریهای موجود خود جمهوری اسلامی ایران است.

Comments are closed.