نیویورک تایمز: ایران قصد دارد درسوریه علیه اسرائیل حزب الله برپا کند

اسرائیل بارها گفته است که استقرار نیروهای تحت فرماندهی رژیم ایران در سوریه را تحمل نخواهد کرد. نخست وزیر اسرائیل در این هفته گفت که اگر امنیت اسرائیل در خطر باشد، این کشور به تنهایی نیز به میدان نبرد خواهد رفت.

دبیرکل سازمان ملل نیز نسبت به امکان درگیری جنگی بین اسرائیل و حرب الله لبنان ابراز نگرانی کرده است.

در گزارش نیویورک تایمز آمده است که حکومت ایران در تلاش برای برپایی یک نیروی منسجم در سوریه به هدف جنگ علیه اسرائیل، به بسیج کردن افراد محلی سوری پرداخته و آن ها را تعلیم جنگی می دهد و برای نبرد با اسرائیل آماده می سازد.

در گزارش نیویورک تایمز آمده است که حکومت ایران با صرف هزینه های گزاف توانسته است هزاران نفر از اهالی بیکار سوریه را به این وسیله بسیج کند و آنان را برای جنگ آینده علیه اسرائیل تعلیم دهد.

این فعالیت در حالی صورت می گیرد که جنگ داخلی در سوریه، که حدود شش سال است ادامه دارد، موجب کشته شدن حدود نیم میلیون نفر از مردم آن کشور شده و اکنون رژیم ایران می خواهد که خون مردم سوریه در راه تامین هدف های رژیم ایران به امید تسلط بر خاورمیانه ریخته شود.

یک کارشناس لبنانی به نیویورک تایمز گفت این نگرانی وجود دارد که هرگونه درگیری آینده در مرزهای اسرائیل و سوریه یا اسرائیل و لبنان، ممکن است به یک جنگ همه جانبه مبدل شود که همه نیروهای وابسته به حکومت ایران و خود سپاه پاسداران در آن درگیر شوند و از جانب دیگر، کشورهای پشتیبان اسرائیل نیز وارد صحنه شوند.

بلندپایگان آمریکایی در روزهای اخیر بارها نسبت به خطرات امنیتی از جانب حکومت ایران هشدار داده و از جامعه بین المللی خواستار شده اند برای پایان بخشیدن به این فتنه گری ها اقدام کند.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز پس از ماجرای تعرض پهیپاد ایرانی به خاک اسرائیل، هشدار داده بود که رژیم ایران به ماجراجویی هایی دست می زند که خود نمی داند چگونه پایان خواهد گرفت.

 

2 دیدگاه‌

  1. رژیم اسلامی ایران به خواست خدا بزودی سرنگون می شود و رابطه گرم و صمیمی دو ملت بزرگ ایران و اسرائیل از سر گرفته خواهد شد و ایران به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد که به اسرائیل ٱزار و ٱسیبی برسد. ایران کشور محبوب یهودیان و مسیحیان خواهد گردید. به امید دیدن شادی و بزم شبهای تهران و تلاویو.

  2. امیدوارم با تدبیر و تیزهوشی ارتش و پلیس و نیروهای امنیتی اسرائیل تمام پایگاههای تروریستی در سوریه و منطقه های اطراف مرز اسرائیل منهدم شوند و تا دنیا دنیاست شاهد آرامش در سرزمین پاک و مقدس اسرائیل را باشیم

Comments are closed.