نیویورک تایمز: رژیم ایران در دشت کویر تاسیسات مخفی موشک های دوربرد دارد

به گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، حکومت اسلامی ایران یک جایگاه مخفی برای تولید موشک های دوربرد در دشت کویر برپا ساخته است.

این روزنامه آمریکایی که معمولا گزارش های موثقی انتشار می دهد، از قول پژوهشگران آمریکایی در کالیفرنیا که عکس های ماهواره ای را به دقت بررسی کرده اند، نوشت که جای هیچ تردیدی وجود ندارد که سخن از تاسیسات محرمانه برای تولید موشک هایی است که بتواند اروپای غربی و حتی سواحل شرقی ایالات متحده را مورد اصابت قرار دهد.

در این گزارش آمده است که حدود هفت سال پیش، در سال ۲۰۱۱ میلادی انفجار مهیبی در یک پایگاه تولید موشک روی داد که در آن یکی از مهمترین دانشمندان موشکی رژیم به نام حسن تهرانی مقدم که سرپرست آن قرارگاه بود کشته شد.

به نوشته نیویورک تایمز سرویس های اطلاعاتی غرب ارزیابی کردند که به دنبال کشته شدن تهرانی مقدم، امیدهای رژیم ایران برای تولید موشک های دوربرد نقش بر آب شده است. از آن تاریخ به بعد، اطلاعات بسیار کمی به کشورهای غربی می رسید که به موجب آن ها رژیم ایران قصد تولید موشک های دوربرد دارد.

سران حکومت ایران معمولا این ارزیابی را که قصد طراحی و ساخت موشک های دوربردی را دارند که بتوانند غرب اروپا و سواحل شرقی آمریکا را هدف قرار دهند، تکذیب می کردند.

در تابستان امسال بود که پژوهشگران آمریکایی به تماشای یک برنامه تلویزیونی ایران نشستند که زندگی حسن تهرانی مقدم را بازگو می کرد. آن ها تصور می کردند که این زندگینامه، درسی درباره زندگی  و خدمات آن فرد است. ولی آن چه در این برنامه تلویزیونی درباره فعالیت های علمی تهرانی مقدم گفته شد، موجب شگفتی پژوهشگران آمریکایی گردید.

برای دانشمندان آمریکایی مسلم گردید که سپاهی دانشمند، حسن تهرانی مقدم، پیش ازآن که کشته شود، نظارت بر یک پایگاه موشکی سری دیگری را نیز به عهده داشته که در کویر ایران واقع است.

پژوهشگران آمریکایی مطمئن هستند که این تاسیسات مخفی همچنان وجود دارد و به فعالیت ادامه می دهد.

سپاهی حسن تهرانی مقدم، مسوول برنامه های موشکی که در یک انفجار اسرار آمیز در هفت سال پیش کشته شد

پژوهسگران آمریکایی با بررسی اطلاعاتی که توانستند به دست بیاورند، و تحقیقاتی که چند هتفه به درازا کشید، به این نتیجه رسیدند که در آن جا برای تولید موتورهای پیشرفته تر موشکی و همچنین تولید سوخت ویژه موشک ها فعالیت می شود آن ها حتی دریافتند که این فعالیت ها، بیشتر در ساعات شب صورت می گیرد و به صورت بسیار محرمانه انجام می شود.

این احتمال نیز مطرح بود که مهندسین در این مکان مشغول تولید موشک های میان برد و یا موشک برای پرتاب ماهواره هستند. ولی پژوهشگران آمریکایی تردیدی ندارند که در این تاسیسات، برای تولید موشک های دوربرد فعالیت می شود.

روزنامه نیویورک تایمز این اطلاعات را با علیرضا میریوسفی مسئول روابط عمومی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در میان گذاشت و از او نظرخواهی کرد. ولی او در پاسخ گفت که حکومت ایران درباره امور نظامی خود سخنی نمی گوید.

در این تصویر ماهواره ای تاسیسات تولید موتور موشک توسط کارشناسان امور شناسائیی شده است

 

یک دیدگاه

  1. چه سخنان خنده داری! آخر چگونه ممکن است یک برنامه با کشته شدن تنها یک فرد به شکست بیانجامد؟ اگر امیدهای رژیم ایران برای تولید موشک های دوربرد نقش بر آب شده است پس چرا پروژه را ادامه داده اند؟نمی شود که هم نا امید باشند و هم برنامه ای را که می دانند به نتیجه نمی رسد ادامه بدهند که! آخر این چه شیوه خبر رسانی است که شما دارید؟ مانند صدا و سیمای جمهوری اسلامی بیشتر وسیله تبلیغات هستید تا یک رسانه حرفه ای برای انتشار خبر

Comments are closed.