نیویورک تایمز: عربستان نوجوانان مسلمان دارفور را بسیج می کند و آن ها را به جبهه جنگ در یمن می فرستد

نوجوانان اهل دارفور که به مزدوری ارتش عربستان در جنگ یمین در آمده اند

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، از نمونه دیگری از جنایات جنگی که در یمن رخ می دهد پرده برداشت و از جمله نوشت که دولت عربستان برای ادامه جنگ در این کشور مصیبت زده، چهارده هزار نوجوان آفریقایی را تعلیم داده و آن ها را به جبهه فرستاده است.

این نوجوانان، که مسلمان هستند، از اهالی دارفور در کشور آفریقایی سودان می باشند. دارفور در سال های گذشته صحنه یک نسل کشی فجیع بوده و اکنون عربستان سعودی برای مقابله با حکومت اسلامی ایران در یمن، به بسیج این کودکان دست می زند.

در جنگ یمن که در سال های اخیر قربانیان زیادی گرفته، حوثی ها نیز مرتکب جنایات مشابه گردیده اند.

منابع خبری گفتند که نوجوانان دارفوری، برای شرکت در جنگ یمن التهاب زیاد نشان می دهند. زیرا عربستان سعودی به آن حقوق ماهیانه بسیار خوبی می پردازد که آنان می توانند این مبلغ را برای خانواده های خود در دارفور بفرستند و معیشت این نگون بختان را تامین کنند.

شورشیان شیعه حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران , در یمن , شنبه کنترل بندر اصلی الحدیده در سواحل دریای سرخ را به نیروی دریایی و گارد ساحلی کشور تحت نظر سازمان ملل متحد تحویل دادند .

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مقامات امنیتی ضمن اعلام این خبر می گویند این اقدام گام مهمی در اجرای توافقی است که , در اوایل دسامبر در جریان گفتگوهای صلح یمن در سوئد حاصل شد .

تحویل کنترل این بندر نخستین بخش از یک رشته اقدامات اعتمادساز است که در سوئد مورد توافق قرار گرفت و می‌تواند راه رسیدن به یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ یمن را هموار کند  .

بنا بر اعلام سازمان ملل متحد آتش‌بس در بندر حدیده در غرب یمن , از اولین ساعات صبح ۲۷ آذرماه به اجرا گذاشته شده است چند روز بعد نیز سازمان ملل برای نظارت بر آتش بس و وارد جنوب یمن شد شبه نظامیان روسی که از حمایت جمهوری اسلامی برخوردارند و نیروهای وفادار به منصور هادی , رئیس جمهوری قانونی یمن می‌باشند حدود چهار سال است که با یکدیگر در حال جنگ هستند.

ائتلاف منطقه نظامی به رهبری عربستان سعودی رقیب منطقه‌ای ایران , نیز در حمایت از دولت قانونی یمن از ماه مارس ۲۰۱۵ به طور مستقیم وارد جنگ یمن شد بندر حدیده از راه های اصلی ورود کمک های انسانی از جمله مواد غذایی به یمن بود که بسیاری در آن با مشکل گرسنگی شدید روبرو هستند.