نیویورک پست:فرانسه دریافته که ترامپ در مورد خطر ایران به درستی هشدار میدهد

فرانسه حالا دریافته است که پرزیدنت ترامپ حق دارد وقتی هشدار داد که توافق هسته‌ای با ایران آرامش و صلح را به ارمغان نیاورده و هرگز نخواهد آورد

نشریه نیویورک پست در سرمقاله خود آورده است فرانسه حالا دریافته است که پرزیدنت ترامپ حق دارد وقتی هشدار داد که توافق هسته‌ای با ایران آرامش و صلح را به ارمغان نیاورده و هرگز نخواهد آورد.

پاریس  این هفته  تهران را متهم کرد که در طوطه بمب گذاری در گردهمایی یک گروه اپوزیسیون در نزدیکی حومه پاریس در ماه ژوئن دست داشته است.

دولت فرانسه در نخستین گام دست به تحریم زد و دارایی‌های دو مظنون که عامل اطلاعاتی ایران هستند و یک واحد جاسوسی ایران را توقیف کرد.

در جریان خنثی کردن طرح این بمبگذاری یک زوج  بلژیکی -ایرانی تبار با مواد منفجره و چاشنی انفجاری دستگیر شده بودند.

هدف انجام بمب گذاری گردهمایی مخالفان رژیم در سی‌ام ژوئن بود که ۲۵ هزار نفر در آن زمان شرکت داشتند به فاصله کوتاهی پس از دستگیری در بلژیک یک دیپلمات ایرانی در آلمان بازداشت شد  پاریس اکنون یقین دارد که طرح حمله در تهران ریخته شده است.

وزیران خارجه کشور و اقتصاد فرانسه در بیانیه مشترکی گفتند طوطه ای با چنین ابعاد جدی در خاک فرانسه نمی‌تواند بدون پاسخ بماند.

البته فرانسه و دیگر قدرت های اروپایی در تلاش هستند تحریم های ایالات متحده علیه تهران را که پس از خروج ترامپ از برجام اعمال شده ناکام بگذارند.

با این وجود ایران حاضر به حمایت از اقدامات تروریستی در خاک فرانسه بوده است اروپا نیز موفق نخواهد شد تحریم های آمریکا را دور بزند شاید بهتر باشد به نوشته این نشریه امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در تلاش برای نجات توافق هسته ای ایران تجدید نظر کند

2 دیدگاه‌

  1. خیر، فرانسه سابقه بسیار ننگینی در همکاری با جنایت های صدام حسین، آلوده کردن مجروحان دردمند ایرانی با خون های آلوده به ایدز و پشتیبانی از گروه های تروریست هایی مانند گروه رجوی دارد، اگر چه مردم ایران از دیکتاتوری علی خامنه ای ناراضی هستند اما اقدام پیشگیرانه علیه تروریست های مورد حمایت فرانسه حق مسلم ایران است، آزادیخواهان ایرانی همانگونه که با علی خامنه مخالفند با جنایت کاران گروه رجوی و دیگر تروریست های مورد حمایت فرانسه هم مخالفند، ایرانیان به فرانسه اجازه نخواهند داد به بهانه دیکتاتوری علی خامنه ای گروه هایی تروریستی را با همراهی جان بولتون و مایک پومپئو بر کشور ما حاکم سازد

  2. درسته هر دو طرف سابقه ننگین تروریستی دارند ولی مجاهدین چندین ساله که اینکارهارو کنار گذاشته اما شیخ علی دامنه ترورشو بکل دنیا تسری داده، گزینه بهتری موجود نیست

Comments are closed.