نیکلاس مادورو در مصاحبه با یک خبرگزاری روسی درخواست ها برای انتخابات تازه در ونزوئلا را مردود شمرد

خبر های بعدی حاکی از آن است که طرفداران خوان گوایدو در تظاهرات خیابانی از ارتش ونزوئلا خواستند که به خواسته مردم تمکین کرده و به آنان بپیوندند

نیکلاس مادورو در مصاحبه با یک خبرگزاری روسی درخواست ها برای انتخابات تازه در ونزوئلا را مردود شمرد و گفت که پیروزی اش در بهار سال گذشته کاملا قانونی و مشروع بوده است .

ولی در عین حال اعلام آمادگی کرد تا با اپوزیسیون به مذاکره بپردازد . او که در کاراکاس با آژانس خبری ار آی ا مصاحبه می کرد افزود که اگر ایالات متحده و سایر کشورها خواهان انتخابات دوباره در ونزوئلا هستند باید تا سال ۲۰۲۵ صبر کنند.

او اضافه کرد که برای پذیرش اولتیماتوم آمادگی ندارد امروز تلویزیون دولتی ایتالیا در برنامه صبحگاهی خود اعلام کرد که اتحادیه اروپا در صدد است تا ریاست جمهوری  خوان گوایدو را به رسمیت بشناسد.

از طرفی جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیام توییتری خود نوشت توصیه من به تو جا را واسطه های معاملات بازرگانی و بانک ها تسهیل کنندگان و دیگر مراکز تجارت این است که از مبادلات بر اساس طلا و یا نفت و یا دارایی های نامشروع مادورو که از سرقت اموال مردم ونزوئلا به یغما برده شده خودداری کنند .

جان بولتون ادامه می‌دهد که ما به آمادگی کامل خود برای انجام هر اقدامی ادامه میدهیم از سویی خوان گوایدو از طرفداران خود خواسته به خیابان‌ها بریزند و علیه مادورو به تظاهرات بپردازند .

تلویزیون دولتی ایتالیایی با نشان دادن فیلمی از تظاهرات طرفداران خوان گوایدو اعلام کرد که مخالفان مادورو خواستار استعفای او شده و پیشنهاد کرده‌اند که می‌توانند به طور صلح‌آمیز کشور را ترک کنند .

و این در حالی است که مادورو برای گفتگو با نمایندگان اپوزیسیون ابراز آمادگی کرده و در عین حال دیوانعالی ونزوئلا که طرفدار مادورو  می باشد با صدور حکمی خوان گوایدو را ممنوع الخروج کرده است.

خبر های بعدی حاکی از آن است که طرفداران خوان گوایدو در تظاهرات خیابانی از ارتش ونزوئلا خواستند که به خواسته مردم تمکین کرده و به آنان بپیوندند.