نیکی هیلی از سمت خود استعفا داد

نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد

شبکه خبری سی‌ان‌ان خبر می‌دهد که نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، از سمت خود استعفا داده و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، نیز این استعفا را پذیرفته است.

خبرگزاری رویترز اما نوشته است که خانم هیلی این گزارش را هنوز در گفت‌وگو با رویترز تأیید نکرده است.

استعفای خانم هیلی غیرمنتظره گزارش شده است هر چند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری دقایقی پیش گفت خانم هیلی در پایان سال جاری میلادی (کمتر از سه ماه دیگر) این سمت را ترک خواهد کردو این موضوع از پیش میان او و خانم هیلی طرح شده بوده است.

از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز روز سه‌شنبه نوشت که نیکی هیلی قرار است از منصب خود استفعا دهد و قرار است به زودی با دونالد ترامپ دیدار داشته باشد.

دقایقی پس از انتشار این خبر دونالد ترامپ در توییر نوشت: “خبر بزرگی درباره دوستم سفیر نیکی هیلی ساعت ۱۰ و نیم در کاخ سفید اعلام می‌شود.”

خانم هیلی کار خود به عنوان سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد را از ماه ژانویه سال گذشته و همزمان با ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید آغاز کرده بود.

او پیش از آن فرماندار ایالت کارولینای جنوبی بود.

2 دیدگاه‌

  1. نیکی عزیزم خیلی دوستت دارم شیر زنی کامل از تبار امریکا از اینکه استعفا کرد متاسفم اما مورد اصلی اینه که برادر ترامپ فردی شدید تر بر علیه ایران بر منصب قرار خواهد داد . در کل نیکی جون خسته نباشی می بوسم روی ماه تو رو

Comments are closed.