نیکی هیلی گفت:تا زمانی که جمهوری اسلامی سیاست های خود را اصلاح نکند اوضاع ایران درست نخواهد شد

خانم نیکی هیلی هنگام سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل

خانم نیکی هیلی در گفتگو با شبکه فاکس‌نیوز گفت تا زمانی که جمهوری اسلامی رفتار و سیاست های خود را اصلاح نکند هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و اوضاع ایران درست نخواهد شد.

نیکی هیلی در پاسخ به مجری برنامه گزارش ویژه درباره رویکرد کاخ سفید در برابر تهران گفت ایرانی نقش مستقل خرابکارانه در سوریه دارد شاهد بوده ایم که تلاش کرده اسرائیل را تهدید کند و در سراسر خاورمیانه جنگ‌های نیابتی به راه انداخته است وی افزود اینها دلایلی است که ما از توافق ایران خارج شدیم چرا که به ایران این توان را مالی را می داد فعالیت های بد خود را ادامه دهد و ما حالا این منابع مالی را قطع کردیم.

در ماه اول تحریم‌ها بازگشت و پنج مقام هم دوره دوم آغاز می‌شود.

رئیس جمهوری ایالات متحده که از  ابتدا مخالف توافق هسته ای ۲۰۱۵ قدرت های جهانی و ایران بود با این استدلال که تهران با ادامه برنامه موشکی و اقدامات بد خواهانه اش در خاورمیانه روح برجام را نقض می‌کند هشتم ما می از آن خارج شد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل در گفتگوی تلویزیون تلویزیونی خود با بیان اینکه تهران تا الان هم درد ناشی از تحریم‌ها را حس کرده است از پنجم نوامبر و بازگشت تحریم‌های نفتی علیه ایران جمهوری اسلامی فشار تحریم ها را واقعا احساس خواهد کرد.

این تحریم ها پس از اجرای توافق جامع هسته ای موسوم به برجام در ژانویه ۲۰۱۶ لغو شده بود.

خانم نیکی هیلی خاطرنشان کرد که در نهایت تا زمانی که ایران خودش را اصلاح نکند هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و وضعیت در ایران درست نخواهد شد