نیکی هیلی گفت:جمهوری اسلامی یار غار تروریسم درجهان است

نیکی هیلی با حمله شدید به جمهوری اسلامی آن را یار غار تروریسم خواند

خانم هیلی در سخنانی گفت:اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی به دلیل حمایت این رژیم از تروریست در دنیا و سرکوب مردم درون ایران است.

نیکی هیلی با حمله شدید به جمهوری اسلامی آن را یار غار تروریسم خواند.

خانم هیلی گفت استفاده از کودک سرباز یک جنایت اخلاقی است که هر ملتی آن را تقبیح می کند اما جمهوری اسلامی آن را تقدیس می کند.

به گزارش فاکس نیوز اظهارات خانم هیلی دو روز پس از اعلام تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا علیه بسیج و موسسات وابسته به آن صورت می گیرد که جمهوری اسلامی را بار دیگر هدف قرار داد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا دور تازه ای از مجازات اقتصادی علیه یک شبکه از شرکت ها و بانک های حمایت کننده از سپاه پاسداران را به اجرا درآورده است.

سی ان ان روز دوشنبه ۱۶ اکتبر گزارش داد که ۲۲ شرکت و موسسه مالی در زمینه همکاری با بسیج مورد تحریم قرار گرفتند.

به دنبال این تصمیم آمریکا دارایی های بسیج مسدود شده و شهروندان آمریکایی نیز از انجام معامله با بسیج و بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری وابسته به آن منع شده‌اند.

ایالات متحده گروه شبه نظامی بسیج را به دلیل استخدام و آموزش کودک سرباز برای جنگ های برون مرزی از جمله در سوریه مورد تحریم قرار داده است.

بسیج یکی از بازوهای و اهرم‌های سپاه پاسداران است.

خانم نیکی هیلی جمهوری اسلامی را بابت استفاده نیروهای بسیج و سپاه از کودک سربازان در جنگ سوریه نکوهش کرد و گفت بسیج از کودک سربازان از جمله کودکان مهاجر افغان که تنها ۱۴ سال سن دارند برای جنگ در سوریه استفاده می‌کند.

وی همچنین افزود که منابع مالی بسیج از تجارت های چند میلیارد دلاری در کارخانه های اتومبیل سازی- معادن فلزات و بانکها و موسسات مالی تامین می شود.

خانم هیلی اظهار داشت که اقتصاد جمهوری اسلامی در خدمت سرکوب شهروندان درون ایران و تجاوز به دیگر کشورها در برون مرز است.

وی استفاده بسیج و سپاه پاسداران از کودک سربازان در جنگ سوریه را جنایت جنگی خواند و جمهوری اسلامی را یار غار تروریست توصیف کرد.

خانم هیلی تصریح کرد که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی عمیق و گسترده است و برای هدف خوبی اعمال شده و خواهد شد و ایالات متحده قول می دهد که تمام توان خود را برای جلوگیری از روان شدن پول های بین المللی به رژیم جمهوری اسلامی به کار گیرد.

او در بخشی از سخنان خود گفت هر شخص یا شرکتی که با بسیج و سپاه پاسداران همکاری اقتصادی دارد در فرستادن کودکان به میدان های جنگی در سوریه و دیگر کشورها برای مردن با جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران همدست و شریک است.

سفیر آمریکا فاش ساخت که روند تعلیم دادن کودکان ایرانی به هدف فرستادن آنها به جنگ و یا درگیری های مسلحانه، از سه سال پیش توسط سپاه پاشداران آغاز شده است.

یادآوری می شود، در جنگ هشت ساله با عراق نیز، حکومت اسلامی که با کمبود داوطلبان مرد برای اعزام به جبهه روبرو شده بود، به بسیج نوجوانان دبیرستانی و حتی کودکان دبستانی نیز پرداخت که با اعتراض های شدید خانواده ها روبرو شد.

اکنون خانم نیکی هیلی فاش می سازد که رژیم این رفتار نکوهیده را از سر گرفته است.

یکی از شیوه های آماده سازی کودکان برای اعزام به عملیات نظامی، ترتیب دادن دوره هایی است که “راهیان نور” نامیده می شود و رژیم ایران کودکان را به صحنه های جنگ ایران و عراق می برد تا آن ها را به پیوستن به عملیات جنگی  تشویق کند.

تلویزیون دولتی ایران همچنین یک گزارش تصویری از کودکانی منتشر کرد که به دیدن جنگ افزارها و به ویژه موشک های نظامی برده شدند تا داوطلب صحنه های جنگ گردند.

رژیم ایران در حالی به این شیوه نکوهیده دست می زند که علی خامنه ای در ادامه فحاشی های خود علبه اسرائیل، این کشور را “کودک کش” لقب داده بود. اشاره او به کودکان و نوجوانان فلسطینی بود که توسط گروه های ترور، به عملیات خرابکاری و رویارویی با سربازان اسرائیلی کشیده می شود تا اگر آسیب ببینند، فلسطینیان بتوانند از آن به بهره برداری تبلیغاتی بپردازند.

آشنایان امور می گویند که گروه های تحت نفوذ رژیم ایران در یمن و سوریه نیز از همین روش استفاده کرده و کودکان و نوجوانان را مورد آموزش جنگی قرار می دهند و به جبهه می فرستند. همچنین حزب الله لبنان داراز بخش ویژه ای برای آموزش جنگی نوجوانان و کودکان می باشد.

سازمان های ترور فلسطینی نیز دوره های ویژه ای برای آموزش جنگی به کودکان برپا کرده اند و در اردوگاه های تابستانی نیز به کودکان یاد می دهند چکونه با سربازان اسرائیلی رویارویی کنند و حتی بکوشند آن ها را بربایند.

خانم هیلی فاش ساخت که رژیم ایران از سال ۲۰۱۵ شمار نامعلومی از نوجوانان و کودکان ایرانی را تعلیم جنگی داده و آن ها را برای کشتن مردم سوریه به آن کشور فرستاده است. آگاهان می گویند که یکی از علل این امر آن است که بسیاری از افراد سپاه پاسداران حاضر نیستند به سوریه فرستاده شوند. به همین علت نیز، رژیم ایران حدود ده هزار نفر مسلمان شیعه افغانی و عراقی را برای اعزام به سوریه بسیج کرده بود.

همچنین شمار نامعلومی از مهاجران افغانی در ایران، زیر فشار و تهدید، پذیرفته اند که رهسپار جنگ سوریه شوند.

این در حالی است که مردم ایران در تظاهرات و تجمعات مختلف در سراسر کشور با شعار دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست و سوریه را رها کن فکری به حال ما کن و نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران به سیاست‌های تروریستی رژیم جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه و جهان اعتراض کردند.

خانم نیکی هیلی جمهوری اسلامی را بابت استفاده نیروهای بسیج و سپاه از کودک سربازان در جنگ سوریه نکوهش کرد

یک دیدگاه

Comments are closed.