نیکی هیلی گفت: انتقاد روحانی از آمریکا در مورد اهواز لفاظی است. او مردم خود را سرکوب می‌کند


نیکی هیلی به سخنان حسن روحانی که به انتقاد از آمریکا پرداخته بود و حملات تروریستی دیروز در اهواز را به آمریکا نسبت داده بود واکنش نشان داد و گفت: انتقاد روحانی از آمریکا در مورد اهواز لفاظی است او مردم خود را سرکوب می‌کند.

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز یکشنبه انتقاد تهران از واشنگتن در ارتباط با حمله مرگبار روز گذشته به رژه نظامی در جنوب ایران را رد کرد و گفت رهبران جمهوری اسلامی باید بیشتر به اوضاع داخلی کشورشان توجه کنند.

حسن روحانی پیش از ترک تهران به مقصد نیویورک برای شرکت در نشست سالانه سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیگر کشورها از جمله آمریکا را به تحریک عوامل حمله روز شنبه در اهواز که منجر به کشته شدن ۲۵ نفر شد متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز نیکی هیلی این ادعای حسن روحانی را لفاظی خواند و گفت او  با اعتراضات مردم روبه روست پول کشور خرج نیروهای مسلح می شود و عمدتا مردم را سرکوب می‌کند و باید نگاهی به داخل بیندازد و ببیند مشکل از کجاست.

وی  که با شبکه خبری سی ان ان گفت و گو می کرد افزود روحانی  می تواند هر وقت بخواهد ما را سرزنش کند اما کاری که باید انجام دهد این است که نگاهی به آینه بیندازد.

به دنبال حمله دیروز مقام های جمهوری اسلامی اظهارات تندی علیه آمریکا و متحدان عرب آن در منطقه مطرح کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ۱۲ نفر از اعضایش دیروز کشته شدند روز یکشنبه گفت انتقام سختی از آنها خواهد گرفت.

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هرگونه اقدام تروریستی را محکوم کرده و گفتند آمریکا با مردم ایران در مقابل آزارهای تروریسم اسلامی ایستاده و همدردی خود را با آنها در این موقعیت دردناک ابراز می کند.