هذیان گویی جدید “تسنیم” متعلق به سپاه پاسداران: «یوکیا آمانو را اسرائیل با همکاری آمریکا کشت و خبرش را فاش نکرد»

خیال پردازی و دروغ بافی دست اندرکاران حکومت ایران حد و مرزی ندارد و گاهی به درجه هذیان گویی می رسد. یک نمونه آن ادعایی که خبرگزاری تسنیم، در مقام سخنگوی غیررسمی سپاه پاسداران منتشر ساخته و در آن ادعا می کند که یوکیا آمانو رئیس پیشین آژانس بین المللی اتم که هفته پیش به دنبال یک بیماری طولانی درگذشت، به دست اسراییلیان کشته شده است. تسنیم اکنون چند روز است که این خیال پردازی را به عنوان “خبر اختصاصی” با نسخه های گوناگون منتشر می سازد.

تسنیم در عنوان درشت خبر خود، از قول آن چه که “منابع مطلع” نامید نوشت که آن ها، بر اساس آنچه که ادعا می کند “شواهد قابل توجه” می باشد، به این نتیجه اختصاصی رسیده اند که در گذشت یوکیا آمانو در نتیجه ابتلا به یک بیماری درمان ناپذیر نبوده، بلکه عوامل جاسوسی اسرائیل او را کشته اند.

تسنیم در این گزارش هذیان گویانه توضیح نمی دهد که چگونه ممکن است به “منابع مطلعی” دست یافته که آن ها هم “شواهد موثقی” را کشف کرده اند که آمانو به قتل رسیده و هیچ یک از رسانه های جهانی که کوچکترین تحرک در دنیا را زیر نظر دارند، از این کشفیات پیامبرگونه محروم بوده اند.

خبر درگذشت یوکیا آمانو روز دوشنبه (سه روز پیش) اعلام شد. ولی خبرگزاری تسنیم ادعا می کند که آمانو چندین روز پیش از انتشار خبر فوت کرده بود و ادعا می کند که اسرائیل و ایالات متحده از انتشار خبر جلوگیری کرده بودند. تسنیم توضیح نمی دهد که در جهان رسانه ای امروز، اسرائیل و آمریکا چگونه توانسته اند خبر فوت فردی را پرده پوشی کنند و اصولا از چنین کاری، چه سودی ممکن بود عاید آنان شود؟

تسنیم در توضیح تئوری توطئه خود می نویسد که اسرائیل و ایالات متحده در ماه های اخیر بارها از آمانو خواسته بودند به اسناد جدید در مورد فعالیت اتمی رژیم ایران رسیدگی کند و وی ظاهرا این درخواست ها را نپذیرفته بود.

خبرگزاری تسنیم توضیح نداد که اسرائیل و آمریکا چگونه توانسته اند آمانو را بکشند و قتل او را پنهان نگاه دارند و هیچیک از مقامات آژانس و یا خبرگزاری های دنیا از آن آگاه نشوند.

گفتنی است که یوکیا آمانو چند هفته پیش اعلام کرده بود که به علت ابتلاء به بیماری قصد کناره گیری دارد. ولی پیش از آن که بتواند این تصمیم خود را عملی سازد، به طور ناگهانی چشم از جهان فرو بست.

2 دیدگاه‌

  1. درود.
    حکومتی که سران آن در سازمان ملل و هنگام سخنرانی، میتوانند در اطراف خود هاله ی نور ببینند، سیل و زلزله را نتیجه ی بی حجابی بدانند، هولوکاست را انکار کنند و پیش بینی نابودی سرزمین مقدس اسرائیل را کنند، حتما میتوانند مرگ آمانو را هم به اسرائیل نسبت دهند!! اینها نتیجه ی هذیان گویی یک خواب آشفته است که تنها با نابود شدنشان شاید از آن برخیزند.
    جاویدان سرزمین مقدس اسرائیل.

  2. کافر همه را به کیش خود پندارد، از بس جمهوری اسلامی عمرش را صرف قتل‌های مرموز کرده کاملا غرق در دنیای خود و اذهان اشان سراپا مملو از قتل، تهمت، افترا، دروغ، و پلیدی وجود ندارد.

Comments are closed.