هشدارهای نتانیاهو در مورد تهدید جنگی رژیم ایران و سخنان امیران ارتش اسرائیل، ابعاد این خطر را آشکار می کند

در رابطه با هشدار نخست وزیر اسرائیل دایر بر احتمال حمله جنگی از جانب رژیم ایران علیه اسرائیل، تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل یادآوری می کند که اکنون مدتی است که اکثر شخصیت های کشوری و فرماندهان لشگری اسرائیل از خطر فزاینده امنیتی از جانب رژیم ایران سخن می گویند و هشدار می دهند که اسرائیل باید برای رویارویی با هرگونه احتمالی آماده باشد.

سخنان چند روز پیش ژنرال آویو کوخاوی فرمانده کل ستاد ارتش اسرائیل در مورد خطرات جنگی از جانب حکومت ایران، بسیار مشخص و صریح بود. این یکی از موارد معدودی بود که بلند پایه ترین مقام نظامی اسرائیل با چنین صراحتی از خطرات تهاجمی حکومت ایران سخن می گوید.

آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، نسبت به خطرات جنگی رژیم ایران هشدار داد                           

بنیامین نتانیاهو نیز در سخنان خود در کنفرانس رسانه ای با استیون منوچین وزیر خزانه داری ایالات متحده و در دیدارهای دیگر، خاطر نشان ساخت که هشدار او نسبت به احتمال تهاجم جنگی از جانب رژیم ایران علیه اسرائیل، یک ترفند سیاسی نیست و با وضعیت تشکیل کابینه ارتباطی ندارد، بلکه یک خطر واقعی است که ایجاب می کند برای رویارویی با آن، یک دولت وحدت ملی در اسرائیل به وجود آید.

ژنرال آویو کوخاوی و بنیامین نتانیاهو هر دو یک صدا می گویند که اسرائیل برای رویارویی با هرگونه احتمال جنگی از جانب حکومت ایران، به یک بودجه کلان و استثنایی نیاز دارد تا با کمک آن بتواند ساز و برگ نظامی پیشرفته تری فراهم سازد.

 

نتانیاهو می گوید که تاکید بر خطرات رژیم ایران، جنبه سیاسی ندارد بلکه از یک خطر جدی امنیتی سخن می گوید               

 

نخست وزیر و رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، هر دو یک صدا می گویند که استقرار موشک های نقطه زن در سوریه، لبنان و در نوار غزه، اسرائیل را در معرض خطر جدی قرار می دهد. گرچه، تا آن جایی که می توان حدس زد، هنوز این برنامه حکومت ایران به مرحله اجرایی نرسیده، ولی سماجت رژیم در ادامه این برنامه ها، علیرغم همه تحریم ها و فشارهای بین المللی، موجب نگرانی شدید است.

رادیو بی بی سی در گزارش امروز خود (سه شنبه) خبر اظهارات نتانیاهو را به شیوه ای گزارش کرد که درستی آن را مورد تردید بسیار قرار می دهد. این رادیو مصاحبه ای نیز با منصور فرهنگ مقیم نیویورک انجام داد که نخستین سفیر حکومت اسلامی ایران در سازمان ملل بود. فرهنگ، مانند همه مصاحبه های پیشین خود ادعا کرد که نتانیاهو عمدا خطر نظامی رژیم ایران را بزرگ نمایی می کند تا بتواند علیه ایران اقدام کند و آمریکا را به تحریم های بیشتر بکشاند و کشورهای عرب را به سوی خود جلب کند.
این ادعا در حالی مطرح می شود که خود رژیم ایران تائید کرده که دهها هزار موشک برای حزب الله به لبنان فرستاده که اکنون می کوشند آنها را به نقطه زن مبدل کنند. رادیو بی بی سی برخلاف این اصل حرفه ای که باید همیشه یک موافق و یک مخالف به دنبال هم سخن بگویند، کسی را برای پاسخگویی به ادعاهای منصور فرهنگ، در برنامه شرکت نداد.

5 دیدگاه‌

    • همانطور که رضا جان میدانید چندین کشور در ایجاد این رژیم فاسد اسلامی ایران نقش داشته اند منجمله (آمریکا) که سرنخ اصلی است بنابر این اگر آنها بخواهند حتی یک شبه یا یک ماهه این حکومت رذل و پلید و دزد و غیر مشروع سقوط خواهد کرد و حتی نیازی به اعمال فشار برای بی ارزشتر شدن ریال ایران درمقابل دلار قوی و با صلابت آمریکایی نخواهد بود.

      • پس اونها تو این چهل سال داشتند چیکار میکردند؟غیر از این بوده که به فکر ساقط کردن این رژیم بودن؟تا الان نتونستن و الان که قدرت ایران ده ها برابر ایران ۱۵ سال پیش هست مطمئن باشید هرگز نخواهند تونست

  1. آمریکا بزرگترین حامی رژیم ایران است. تا بحال حتی تیری به سوی رژیم شلیک نکرده است. دو دشمن خطرناکش صدام و طالبان را از حاکمیت دو کشور حذف کرده است عراق را دودستی تقدیم رژیم آخوندی کرده است. در بدترین وضعیت رژیم با پذیرش برجام و تزریق میلیاردها دلار به رژیم جانی دوباره داد. به گذشته نگاه کنیم از شاه هیچ حمایتی نکرد و به خمینی پروبال داد وصدها مورد دیگر.

Comments are closed.