هشدار اتحادیه اروپا به رژیم اسلامی:برجام را رعایت نکنید تحریم ها برخواهند گشت

اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی در اولین واکنش خود نسبت به از سرگیری غنی سازی اورانیوم توسط رژیم اسلامی این اقدام را نقض برجام دانسته و شدیدا هشدار دادند.

اتحادیه اروپا از تصمیم ایران برای از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ایش در تاسیسات فردو «شدیدا ابراز نگرانی کردند» و از تهران خواستند مفاد برجام را رعایت کند یا علیه آن اقدام می‌کنند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی که روز دوشنبه منتشر کردند، نوشتند: «وزیران خارجه فرانسه، آلمان و بریتانیا همراه با شورای اروپایی از آخرین خبرها مبنی بر اینکه ایران فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم در فردو را از سر گرفته و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز روز ۱۱ نوامبر آن را تایید کرده است شدیدا نگران هستند».

این سه کشور و اتحادیه اروپا از ایران خواسته‌اند «همه اقداماتی که با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ناسازگار است» را به وضعیت سابق بازگرداند.

همزمان روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز با انتشار گزارش جدیدی غنی سازی رژیم در فردو را تایید نمود و همچنین تایید نمود که در تورقوز آباد ذرات اورانیوم کشف کرده است.

سال گذشته نخست وزیر اسراییل برای اولین بار از وجود این محل خبر داد و پس از آن مقام های حکومتی این افشاگری نخست وزیر اسراییل را به استهزا گرفته و ادعا کردند محلی که نتانیاهو می گوید یک مرکز قالیشویی می باشد

بیانیه مشترک سه کشور اروپایی و اتحادیه اروپا می‌گوید: «ما آماده‌ایم که همه مکانیسم‌ها در توافق هسته‌ای، از جمله ابزار مکانیسم، را برای حل مسائل مربوط به اجرای تعهدات ایران در برجام مدنظر قرار دهیم».

این بیانیه می‌افزاید: «ما آماده‌ایم به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای فراهم کردن شرایط و تسهیل زمینه کاهش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه ادامه دهیم. ولی این تلاش‌ها بواسطه اقدامات اخیر ایران به نحو فزاینده‌ای دشوار شده است»

مقام های رژیم اسلامی اما این اقدامات خود را واکنش به خروج ایالات متحده و بازگشت تحریم ها می دانند و بر این امر تاکید دارند که اتحادیه اروپا نیز هر جند که دفر ظاهر با ایالات متحده همراهی نمی کند اما با بی عملی خود در دور زدن تحریم ها رژیم را همیاری نمی کند و به همین سبب به گفته مقام های حکومتی آنها نیز سیاست نقض گام به گام تعهدات را در پیش گرفته اند.

با توجه به اعمال سیاست فشار حداکثری از سوی ایالات متحده و شرایط وخیم اقتصادی رژیم اگر اتحادیه اروپا نیز هشدار خود را عملی کند و تحریم های بیشتری از سوی اروپا بر رژیم اعمال شود در ماه های پیش رو بیش از پیش شاهد وخامت اقتصاد ایران و البته شرایط اقتصادی مردم و تورم افسارگسیخته خواهیم بود.

2 دیدگاه‌

  1. رژیم پلید جمهوری اسلامی ایران طهارت و پاکی و درستی نمی شناسد و لجام گسیخته تر از گذشته شده است. جدای وضع و اعمال تحریمهای حداکثری برای جلوگیری از گسترش تسلیحات اتمی بهتراست سران وابسته به رژیم منحوس جمهوری اسلامی ایران را از سراسر دنیا اخراج کرد و آنها راهم شامل تحریم نمود که شامل فرزندان- خواهر زادگان- برادرزادگان – پسرو دختر دایی و عمه ها و از تمامی طیفها شامل دانشجویان – محققین- ورزشکاران- نویسندگان- هنرمندان و تجارو… میباشند که با پول دزدی شده این ملت و به واسطه ژنهای برتر خودپنداشته ره صد ساله را یک شبه طی نموده اند وبه پشتوانه پدران و مادران دزد خود در رژیم ایران توانسته اند به مقامات عالیه در خارج از کشور برسند که فکر میکنیم این هم نوعی ضربه مهلکتری خواهد بود.

  2. شماها اگر جان مردم خودتان در خطر بیافتد بر ضد اخوندها بلند میشوید اما چهل سال کشتار ایرانیها به دست انها با روش های گوناگون ضد بشری برایتان مطرح نیست. شما ها را نمیتوان حتی به عنوان یک ادم حساب کرد چه برسد به «انسان» که یک مقام والا دارد.

Comments are closed.