هشدار ارتش عراق به رژیم ایران که خواهان اخراج آمریکاییان از عراق است: “پیامد فاجعه بار”

ارتش عراق به گروه های وابسته به رژیم ایران هشدار داد که اگر در صدد برآیند به درگیری با سربازان آمریکایی در عراق، و یا حمله به منافع و مراکز آمریکایی در آن کشور ادامه دهند، نتایج فاجعه باری به وجود خواهد آمد.

پس از حمله موشکی ماه گذشته در منطقه سبز بغداد که سفارت آمریکا را هدف قرار داد، دولت عراق برنامه مقابله با تسلیحات غیرقابل کنترل در بغداد و همچنین آغاز عملیات امنیتی خلع سلاح تسلیحات غیر مجاز در پایتخت عراق،را تمدید کرد و ارتش این کشور نیز  با انتشار بیانیه ای  اعلام کرد که هرگونه درگیری میان ایران و آمریکا نتایج فاجعه‌باری را در منطقه به همراه خواهد داشت.

در این بیانیه امده است که آنها نمی‌خواهند عراق نقطه آغاز حمله به کشورهای همسایه باشد.

پس از تنش ناشی از تهدیدهای شبه نظامیان عصائب اهل الحق، که موجب واکنش نخست وزیر عراق شد، مصطفی الکاظمی اعلام کرد که برای رویارویی آماده است، اما و او و مردمش  خواهان آرامش در این کشور است.

گرچه مصطفی الکاظمی، دستور  به دستگیری شبه‌نظامیان را صادر کرد اما موفق به دستگیری همه آن‌ها نشد.

این در حالی است که اقدامات دولت و اظهارات نخست وزیر، نارضایتی تعدادی از جناح های طرفدار ایران را فراهم کرده و حتی پاسخ‌های تهدیدآمیزی را به دنبال داشته است.

در چالشی جدید برای اقتدار مصطفی الکاظمی، شبه‌نظامیان حزب‌الله عراق اعلام کردند که به هیچ کس اجازه نمی‌دهند تا آنان را خلع سلاح کنند.