هشدار: تعطیلات تابستانی آغاز می شود، سفرهای استانی بیشتر می گردد و خطر کورونا بالاتر می رود

مقامات امور پزشکی و بهداشتی در ایران بیم دارند که تعطیلات تابستانی و از سرگیری سفرهای استانی، یک بار دیگر شمار مبتلایان به کورونا را به اوج برساند و مرگ و میر بیشتری به دنبال آورد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان در همین زمینه، نسبت به شدت گیری دوباره شیوع کورونا  هشدار داد و گفت: تنها ۳ شهرستان گیلان وضعیت‌شان سفید است و سایر شهرها در شرایط زرد قرار دارند

نظامی مجید رسول‌زاده فرساد حجم بالای ورود مسافر به گیلان را یک زنگ خطر برای عموم مردم و افرادی که این استان را به عنوان مقصد سفر خود برمی‌گزینند خواند و  گفت: مردم نباید تصور کنند کورونا تمام شده ،نیروی انتظامی این روزها در آماده باش کامل قرار دارد .

عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان، نیز گفت که شیب نزولی بسیار خفیف در کاهش شیوع ویروس کرونا را در این استان شاهد هستیم و با توجه به شرایطی که داریم احتمال میدهیم تا چهار ماه آینده کرونا در این استان ادامه داشته باشد.

فاضل افزود:  «نمی‌توان با تغییر وضعیت شرایط زندگی مردم را مختل کنیم و باید بپذیریم که ممکن است این وضعیت ادامه پیدا کند و همه اماکن را نمی‌توانیم تعطیل کنیم ».

محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز از بحرانی بودن این استان به علت شیوع کورونا خبر داد و گفت:  لرستان اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد و در روزهای اخیر پنج شهرستان خرم آباد، بروجرد، دورود، ازنا و چگینی در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتند.

ثمینی افزود: در پنج شهری که وضعیت حاد دارند محدودیت تردد نیز اعمال خواهد شد اکنون قرنطینه این شهرها ادامه دارد و رفت و آمدها کنترل می شود.