هشدار دوباره رژیم ایران: «در چند روز آینده، گام دیگری در کاهش تعهدات برجام بر می داریم»

حکومت اسلامی انتظار دارد که اروپا در زمینه دور زدن تحریم ها به آنها یاری برساند

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه رژیم دوباره تهدید کرد که اگر تا چند روز دیگر کشورهای اروپایی برای جبران کردن تحریم های اقتصادی ایالات متحده اقدامی انجام ندهند، گام دوم کاهش تعهدات برجامی را حکومت ایران برخواهد داشت.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد که رژیم، این اقدام را “با گام های قاطعانه” انجام خواهد داد.

موسوی امروز ( دوشنبه) در نشست خبری هفتگی گفت: «تا زمانی که گام عملی و ملموس برای تامین خواسته‌های قانونی ایران در چارچوب برجام برداشته نشود، کاهش تعهدات خود را ادامه می‌دهیم. تا چند روز دیگر هم اگر آنها اقدامی انجام ندهند، گام دوم را محکم‌تر برمی داریم».

موسوی با لحن گله آمیزی افزود: «در عین حال، فشارها و لفاظی‌ها دیپلماسی همچنان ادامه دارد و ابتکارات دیپلماتیک چه از سوی ایران و چه از سوی برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برای کاهش تنش در منطقه در جریان است».

موسوی افزود: حیات برجام بستگی به اجرای تعهدات توسط همه طرف‌های برجامی است. با خروج غیرقانونی آمریکا، کشورهای باقی مانده متعهد شدند نگذارند این دستاورد بین‌المللی از بین برود ولی با اندک تقلاهای دوستان، دیگران اراده‌ای برای حفظ برجام نشان ندادند و ایران علیرغم میل خود مجبور به عکس‌العمل و کاهش تعهداتش شد.

اتحادیه اروپا پیشتر چندین بار به ٰرژیم هشدار داده است که اگر در زمینه تعهدات خود در برجام گام بردارد با تبعات آن یعنی همراهی اروپا با تحریم های آمریکا و اقدامات تنبیهی دیگر روبرو خواهد شد