هشدار دوباره وزیر دفاع اسرائیل نسبت به حضور نظامی رژیم ایران در سوریه: «آنجا به ویتنام شما مبدل خواهد شد»

وزیر دفاع جدید اسرائیل، یک بار دیگر گفت که باید ضربات نظامی ارتش بر سپاه قدس و نیروهای مزدور ایران در سوریه شدت گیرد و کاری کرد که سوریه به ویتنام حکومت ایران مبدل گردد. نفتالی بنت، وزیر دفاع، این سخنان را در جریان دیدار روز گذشته (چهارشنبه) از آمادگی های ارتش اسرائیل در بلندی های گولان بیان داشت. او دو روز پیش هم گفته بود که اسرائیل باید نبرد علیه حضور نظامی رژیم ایران را به ابعاد بی سابقه ای برساند.

از مجموعۀ گزارش ها چنین بر می آید که امیران ارتش و کارشناسان امور نظامی از این اظهارات خرسند نیستند و آن را غیرضروری می دانند. آن ها می گویند که اسرائیل در حد امکان، تحرکات نظامی ایران را زیر نظر دارد و می کوشد آن را خنثی سازد.

وزیر دفاع روز گذشته (چهارشنبه) همراه با ژنرال آوی کوخاوی رئیس ستاد، از واحدهای نظامی که در بلندی های گولان در حال رزمایش هستند دیدار کرد و از میزان آمادگی آن ها برای رویارویی با حزب الله لبنان و سپاه قدس در سوریه آگاه گردید و آنگاه خطاب به فرماندهان گفت که سوریه به ویتنام حکومت ایران مبدل خواهد گردید و حکومت اسلامی را سالیان دراز در آن کشور درگیر خواهد ساخت.

بنت به خبرنگاران گفت: هر اندازه که حکومت ایران بکوشد در سوریه بیشتر مستقر گردد، در مرداب آن کشور بیشتر فرو خواهد رفت.

ارتش اسرائیل در یک سال اخیر به چندین رزمایش برای بالا بردن میزان توانایی های خود در خنثی کردن نیت های تعرضی سپاه قدس در سوریه دست زده و اکنون نفتالی بنت می کوشد سیاست های راهبردی قاطعانه تری را در این رویارویی پایه گذاری کند.

اسرائیل در حال حاضر دارای یک دولت انتقالی است و نتانیاهو حدود شش هفته پیش ریاست وزارت دفاع را به نفتالی بنت سپرد. او تا هنگام تشکیل کابینه بعدی اسرائیل که ممکن است حدود چهار ماه دیگر باشد در این سمت باقی خواهد ماند.

فرماندهان ارتش به وزیر دفاع گفتند که شیوه پیکار ارتش اسرائیل به گونه ای است که بتواند در کوتاه ترین مدت دشمن را به زانو درآورد و توان تهاجمی او را به کلی نابود کند.

نفتالی بنت در جریان این بازدید گفت: «ملایان حکومت ایران در جای راحت خود نشسته اند و عوامل تخریبی خود را به منطقه می فرستند تا علیه اسرائیل به اقدامات تروریستی دست بزنند و به این کشور آسیب برسانند. ولی ما همه برنامه های آن ها را خنثی خواهیم کرد». او گفت: «ایران کاری در سوریه ندارد که بخواهد در آن کشور رخنه کند، و ما باید این نیت را قاطعانه خنثی کنیم».

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو هنوز واکنشی نسبت به سخنان وزیر دفاع خود نشان نداده است. ولی او در گذشته بارها گفته است که ارتش اسرائیل دشمنان این کشور را در هر نقطه ای که باشند خواهد یافت و آن ها را خنثی خواهد کرد. او حتی از عراق به عنوان کشوری که رژیم ایران می کوشد در آن جا مستقر گردد، نام برده بود.

در گزارش های ماه های اخیر بارها گفته شده که رژیم ایران در حال ساخت یک قرارگاه نظامی بزرگ در شمال شرق سوریه است. این قرارگاه تا کنون بارها مورد حمله هواپیماهای ناشناس قرار گرفته است.

3 دیدگاه‌

 1. ببینید جناب محترم وزیر اگر شما براستی طرفدار مردم اسرائیل هستین بهتره کوتاهترین راه را برای نجات مردم اسرائیل بردارین نه اینکه بگین رژیم ملاها سالیان دراز در باتلاق سوریه گیر میکند ! نکنه امیدوار هستین این رژیم سالیان دراز بر پا باشد ؟ اینکه دادن اعتبار به رژیم اسلامی است که نوجوانان ۱۶ ساله را با تک تیرانداز از بالای برج ها بقتل میرسند ! میشه بگین منظورتون از این حرف چیه ؟ اگه این جمله شما را تو رادیو تلو یزیون ایران پخش کنند مردم چی میگن ؟ رژیم میگوید رژیم صهیو نیزتی هم میداند که ما سالها بر صندلی حکومت خواهیم نشست پس مردم فکر سرنگونی را از سر خود بیرون کنند . اینطور نیست ؟!! بجای حمله به سپاه قدس در سوریه پادگانهای سرکوب داخل ایران را بمباران کنید لازم نیست همه جا را بزنین فقط مراکز حساس که توان سرکوب رژیم را بگیرد و مردم به اسلحه دست پیدا کنند همین کافی است در ارز یک هفته رژیم سقوط میکند . خوا هشن فیلم برای ما بازی نکنید که یک موشک را ازمایش کنید و بگین مسیر احتمالی ان بسوی ایران بوده !! لطفن ۵ دی روز ۴۰ شهدای قیام آبان ۹۸ همزمان با قیام مردم یا شب قبل ان با هواپیما های خود مراکز سرکوب سپاه را بمباران کنید اینطوری هم برای اسرائیل هم ایران قدم خیری برداشتیین .

 2. اسراعیل داره خیلی طولش میده!
  اگر از ما ایرانیها بپرسید ما که طرفدار سپاه قدس نیستیم و فقط ارزوی نابودیشان را داریم چون اگر اسراعیلیها را نکشند ایرانیها را خواهند کشت. بک مشت مزدور و خاعن و جیره خور اخوندها!!

 3. من واقعا نمی دانم تا چه زمانی باید صبر کنیم؟ چقدر انسان بیگناه باید کشته شود؟ آیا به خدای یکتا ایمان دارید؟ اگر دارید پس چرا انقدر صبر میکنید این تعداد انسان های بیگناه کشته شده را نمیبینید؟ جان انسان ها برایتان ارزش ندارد؟
  عدالت را برقرار کنید در منطقه و خیال ما مردم ایران هم از شر اینها راحت کنید. ما جوان ها چقدر باید دغدغه برای آینده داشته باشیم آینده ای که زمانش در حال حاضر در حال سوختن است توسط نظامیان اسرائیل که واقعا تصمیم درستی نمیگیرند تنها در سوریه با زدن موشک به آنها شما برای آنها زمان میخرید این موشک ها ممکنه تغییر کنه وقتی میاد سمتتون به هسته ای یا نیمه هسته ای تبدیل شه! آنوقت میخواهید چکار کنید.
  آنوقت که کار از کار گذشته و باید کشورتون را ترک کنید بخاطر تشعشعات رادیو اکتیو و اسرائیل در آن زمان نابود میشه!
  این ها دروغ گو هستند میگویند برای صلح میخواهیم هسته ای را با چهار تا موشک بدرد نخور کشور شما را مورد هدف قرار میدهند لطفا شما اینطور نباشید و حقیقت را بگویید و بزنید ریشه این علف هرز را در ایران بخشکانید.
  نظامیان اسرائیل باید تصمیمشان را عوض کنند.

Comments are closed.