هشدار رئیس بیمارستان پزشکی هرمزگان: کورونا در این استان به شدت گسترده تر شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، هشدار داد:   در هرمزگان شمار بیماران کرونا از هزار نفر و بیماران حاد تنفسی از دو هزار و ۴۰۰ نفر گذشت.

حسین فرشیدی، درباره پراکندگی بیماران مبتلا به کرونا با ابتلای قطعی گفت که به ترتیب بندرعباس با ۷۲۴، میناب با ۹۲، کیش با ۵۲، قشم ۴۳، حاجی‌آباد با ۲۷، بندر لنگه با ۲۶، رودان با ۱۹، پارسیان با ۱۲، بندر خمیر با ۶، بستک با ۶ و جاسک با ۲ بیمار مبتلا به کرونا در فهرست شهرهایی دارای بیمار مبتلا به کرونا در استان هرمزگان قرار دارند.

فرشیدی افزود:  «تاکنون ۳۶۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود و ترخیص شده‌اند و  ۵۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان هرمزگان تحت مراقبت خانگی هستند، ۳۳ نفر تکمیل درمان را سپری می‌کنند و ۲۲ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند».

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شمار بیماران جان‌باخته بر اثر ابتلا به کرونا در این استان را  ۲۹ نفر  اعلام کرد. در حالی که رسانه خبری  ایران اینترنشنال پیشتر اعلام کرده بود که تاکنون ۶۲ نفر در استان هرمزگان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، نیز  از شناسایی ۱۰۷ مبتلا به کرونا که اغلب بدون علامت بوده‌اند در یک بازار ماهی فروشی در بندرعباس خبر داد و گفت: «در هرمزگان با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد، افزایش ابتلا داشتیم که نشان می دهد ویروس کرونا ممکن است در فصل گرم نیز گسترش یابد».

معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز از افزایش کرونا در بین کادر درمانی دزفول  خبر داد و گفت: همه گیری کورونا موجب فرسایش کادر درمان شده است

مهدیه توکلی، افزود:  تعداد افراد مبتلا به کرونا همچنان در این شهرستان در حال افزایش است، واین رشد سریع کورونا موجب  فرسایش کادر درمان، پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها شده است».

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:  شماری از مادران باردار در این شهر به کرونا مبتلا شده اند که تعدادی مادر باردار مشکوک به کرونا به بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه کرده و بهبود یافتند و یک مادر باردار مشکوک به کرونا نیز با مراقبت‌های ویژه زایمان کرد.