هشدار سازمان کل پزشکان: از فعالیت آخوندهایی که ادعا می کنند دارو های معجزه آمیز برای کورونا هست جلوگیری کنید

 

سازمان نظام پزشکی از  حضور یکی از مدعیان طب اسلامی در بیمارستان ها اعتراض کرده و نوشته است: این شخص به اعتبار لباس روحانی بودن خود وارد بیمارستان شده، بر بالین بیماران مظلوم حاضر شده و خلاف‌های شبه تبریزیان خود را به سبک زیر رقم زده است و کسی هم جلو او را نگرفته‌است:

بدون حفاظت شخصی وارد شده و طبیعتاً شانس گرفتاری خود را بالا برده‌است و چه بسا الان ناقل است و در سطح جامعه در حال تردد است.

در این بیانیه هشدار داده شده که وی با انگشت غیربهداشتی خود در ظرفی می‌زند که شاید با همین انگشت به صدها نفر دیگر هم زده‌است. سپس همین انگشت را دور لب و بینی بیمار بی‌دفاع کشیده، همین انگشت پر از عفونت را مجدداً به اطراف دهان  و بینی بیمار مظلوم دیگر می‌کشد و لابد دیگران را هم!

چرا متولیان امر حکومتی او را بازداشت نمی کنند و با او برخورد قضایی نمی شود: وی از این حرکت غیر اصولی خویش فیلم می‌گیرد و در شبکه‌های اجتماعی توزیع می‌کند تا تظاهر کند همه پزشکان و مسئولین اشتباه می‌کنند و ایشان با طب خودساخته اسلامی مسئول مداوای بیماران کرونایی است!مصداق بارز تشویش اذهان عمومی چیست؟»

رییس نظام پزشکی بابل در نامه به فرماندار نوشته : ظرفیت درمانی شهر تکمیل گردیده و ارائه خدمت بیش از این امکان‌پذیر نیست. واقعا خطر، عظیم است، تا دیر نشده وضعیت قرمز اعلام کنید.همشهریان مراعات نمیکنند؛ عده‌ای احتکار می‌کنند، عده‌ای رجز می‌خوانند و در صد، سوراخ  مخفی شده‌اند… جامعه پزشکی بابل تاوان سنگینی برای این سهل‌انگاری‌ها می‌دهد…

همزمان  یک یاز اساتید  اپیدمیولوژی دانشگاه تهران و رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت حکومت هشدار داد: به مردم واقعیات را بگویید.چرا امار درست را انتشار نمی دهید . در حالی که همه می بینیم در طی ۱۰ روز گذشته آمار رسمی روزانه مرگ‌و‌میر در حال افزایش است، تعداد موارد کشف‌شده تقریبا ثابت است، این یعنی ضعف بیماریابی و کنترل. باید حتی به قیمت آسیب شدید اقتصادی، توان حداکثری بسیج شود. اگر دیر شود، دیگر امکان هیچ‌گونه مدیریتی نخواهد بود.

دکتر فتوحی افزود:  متاسفانه افرادی این سخن نادرست را مطرح کرده‌اند که بدون درگیر شدن دو سوم مردم این اپیدمی خاموش نخواهد شد.این نگاه بسیار غلط است.

پیشتر نیز مدیران عامل ادواری بیمه سلامت ایران در نامه‌ای از حسن روحانی خواستند به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، قرنطینه درون شهری و برون‌شهری را دست‌کم تا ۲۰ فروردین اجرا کند