هشدار فرمانده سنتکام: جمهوری اسلامی اصلی ترین عامل بی‌ثباتی در منطقه است

ژنرال فرانک مک‌کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده  سنتکام طی مصاحبه‌ای‌ گفت: «اقدامات جمهوری اسلامی اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی در منطقه است که ما با چالش آن روبه‌رو هستیم.

ژنرال مکنزی در ادامه افزود: ۴۰سال است که جمهوری اسلامی از تروریسم حمایت می‌کند و گروه‌های تروریستی را مورد حمایت مادی خود قرار می‌دهد و قوانین بین‌المللی را با رفتار شرورانه‌اش زیر پا میگذارد که نه فقط باعث تهدید در منطقه بلکه باعث تهدید تجارت و امنیت جهانی می‌شود».

وی افزود: «جمهوری اسلامی عامل اصلی بی‌ثباتی در عراق است».

همزمان با این سخنان فرمانده سنتکام وزیر خارجه عربستان سعودی نیز از جامعه جهانی خواست در برابر اعمال شرورانه و تروریستی رژیم اسلامی در ایران بایستند و آن را متوقف کنند.

وزیر خارجه سعودی رژیم ایران را عامل اصلی ناامنی و بی ثباتی در منطقه خاورمیانه دانست.

همزمان فرماندهان سپاه پاسداران و مقام های رژیم همچنان به تهدید و رجز خوانی می پردازند.

روز دوشنبه سپاهی پاسدار حسین سلامی طی سخنانی نسبت به صلح میان اعراب و اسراییل واکنش نشان داد و آن را ازدواجی نامبارک نامید که هر دو طرف را به نابودی خواهد کشاند.

در همان حال که مقام های رژیم و همچنین دولت ایالات متحده در صدد آغاز گفتگوها هستند کشورهای عرب منظقه و همچنین اسرائیل نیز بر این امر تاکید دارند که در این مذاکرات خواستهای آنها از رژیم در زمینه اعمال شرورانه و تروریستی آن و همچنین برنامه های نظامی و موشکی اش باید در توافق جدید گنجانده شود و به طور کامل مهار گردد.

مقام های رژیم اسلامی هرگونه مذاکره درباره توافقی جدید را رد میکنند و میگویند توافق اتمی موسوم به برجام قبلا درباره اش مذاکره شده و احتیاج به مذاکره جدید نیست و ایالات متحده باید بدون پیش شرط به آن بازگردد.