هشدار نماینده مجلس: چادر مشکی مرتبا گرانتر می شود و زنان ممکن است آن را کنار بگذارند

یک نماینده مجلس فاش ساخت: با آنکه ایران بزرگ‌ترین مصرف‌کننده پارچه چادر مشکی در دنیاست اما بازار این محصول در انحصار کشورهای خارجی است که با  نوسانات ارز هم مرتب نرخ پارچه چادری بالاتر می رود و زنان ایران در خرید آن ناتوان تر می شوند.او گفت : بزودی کشف حجاب با افزایش قیمت چادر مشکی سریعتر رخ خواهد داد .

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مجلس  با افشای این واقعیت، ابراز نگرانی کرد که به تدریج شمار بیشتری از زنان ایران ناچار خواهند بود چادر را کنار بگذارند، زیرا قادر به خرید آن نیستند و بدین سان، در ایران “کشف حجاب اجباری” برقرار خواهد شد.

فراهانی در ادامه سخنان خود، فاش ساخت که چادر مشکی مصرفی در ایران، همگی محصول کشورهای ژاپن ، چین وکره جنوبی است و گفت: بزودی کشف حجاب در ایران گسترده تر و سریعتر خواهد شد . کاری که رضاخان با کشف حجاب نتوانست انجام دهد با گرانی قیمت چادر در حال انجام است.

این نماینده ، در توئیتی نوشته است که هزینه تهیه چادر مشکی در سال گذشته بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بود ولی در حال حاضر و همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به ۵۰۰ هزار تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

بحث حجاب اجباری در ایران طی چهار دهه گذشته همواره موضوعی جنجال برانگیز بوده است و مقام‌ها و رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران همواره از چادر به عنوان حجاب برتر یاد کرده و به تبلیغ آن پرداخته‌اند.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی، گفت: «در حال حاضر بررسی دستگاه‌های مختلف حاکی از این است که کمتر از ۱۰ درصد بانوان جامعه بدحجاب هستنددر حالیکه اصوالگراین جناح تندرو حکومت ایران معتقدند که دولت روحانی کم کاری کرده به همین دلیل جامعه با رشد بالای به گفته  انان بی حجابی مواجه شده است .