هشدار وزیر امور خارجه فرانسه به جمهوری اسلامی

آقای لودریان , پنجشنبه دیروز خطاب به قانونگذاران فرانسوی گفت : صدور حکم علیه خانم نسرین ستوده خشم جهانی را به دنبال داشته وما نیز خشم خود را اعلام می‌کنیم

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به جمهوری اسلامی هشدار داد که تلاش ها برای حفظ برجام به معنای آن نیست که از نقض حقوق بشر در ایران چشم پوشی خواهد شد.

به گزارش رویترز آقای لودریان  پنجشنبه دیروز خطاب به قانونگذاران فرانسوی گفت : صدور حکم علیه خانم نسرین ستوده خشم جهانی را به دنبال داشته وما نیز خشم خود را اعلام می‌کنیم .

وزیر امور خارجه فرانسه همچنین با اشاره به تلاش های اروپا برای حفظ توافق هسته ای با ایران و برجام تاکید کرد. او گفت : تلاش های ما به مانند چک سفید امضا برای جمهوری اسلامی نیست تا حقوق بشر را نقض کنند.

فرانسه برای تضمین آزادی خانم ستوده همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد . خانم نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال مدنی در آخرین پرونده‌اش با چند عنوان اتهامی به ۳۳ سال و ۶ ماه زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد .

او پیش از این نیز به پنج سال زندان محکوم شده بود. صدور این حکم سنگین با انتقاد شدید بین المللی مواجه شده است .وزارت خارجه آمریکا صدور حکم علیه خانم نسرین ستوده را به شدت محکوم کرد و از همه شرکا و متحدین آمریکا خواست تا به این حکم اعتراض کنند.

یک دیدگاه

Comments are closed.