هشدار پرزیدنت ترامپ:رژیم ایران باید خیلی خیلی محتاط باشد

پرزیدنت ترامپ در روزهای گذشته بارها درباره رفتار و اعمال خصمانه رژیم اسلامی هشدار داده است

پرزیدنت ترامپ در تازه ترین اظهار نظر خود در رابطه با ایران و رژیم اسلامی روز جمعه گفت:رژیم ایران باید خیلی خیلی محتاط باشد.

پرزیدنت دونالد ترامپ جمعه ۱۴ تیرماه پیش از سفر به نیوجرسی در بخشی از سخنانش با خبرنگاران، درباره ایران گفت: خواهیم دید که درباره ایران چه رخ خواهد داد.رژیم ایران باید خیلی خیلی محتاط باشد.

این چندمین هشدار پرزیدنت ترامپ به مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

پرزیدنت ترامپ چهارشنبه در توییتری در رابطه با رژیم ایران نوشت: «ایران هشدار جدیدی داده است. روحانى مى گوید اگر توافق هسته‌اى جدیدى در کار نباشد، اورانیوم را ‘به هر مقدارى که بخواهیم’ غنى سازى خواهیم کرد. ایران! مراقب این تهدیدها باش. این تهدیدها مى توانند به خودت لطمه بزنند، طورى که تاکنون هیچکس اینگونه لطمه نخورده است.»

توئیت پرزیدنت ترامپ واکنشی به سخنان روز چهارشنبه حسن روحانی است که گفته بود جمهوری اسلامی از روز ۱۶ تیرماه، یعنی تنها چهار روز دیگر، درجه خلوص غنی‌سازی خود را به بیش از ۳.۶۷ درصد و تا هر میزانی که «نیاز داشته باشد» افزایش خواهد داد.

تنش بین ایران و آمریکا در حالی است که روز دوشنبه ۱۰ تیرماه، جمهوری اسلامی از افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود، برخلاف توافق هسته‌ای سال ۱۳۹۴ با کشورهای پنج بعلاوه یک خبر داد.

در این میان اتحادیه اروپا به رژیم اسلامی در رابطه با آغاز غنی سازی و همچنین زیر پا نهادن تعهداتش در برجام هشدار داده است.

بریتانیا آشکارا رژیم را تهدید کرده که در صورتی که تصمیم به افزایش سطح غنی سازی و فعالیت های هسته ای داشته باشد این کشور نیز همانند ایالات متحده از برجام خارج خواهد شد.

همچنین، پرزیدنت دونالد ترامپ که عصر دوشنبه ۱۰ تیرماه دقایق کوتاهی با خبرنگاران در «اتاق بیضی» کاخ سفید صحبت می‌کرد، گفت: «آنها می‌دانند که دارند چه کار می‌کنند. آنها می‌دانند که دارند با چه چیزی بازی می‌کنند و آنها دارند با آتش بازی می‌کنند. بنابراین به هیچ وجه هیچ پیامی برای ایران ندارم.»

در این میان رویترز گزارش داد که پس از اعلام رژیم مبنی بر اینکه از تاریخ ۱۶ تیرماه سطح خلوص اورانیوم غنی شده را بالا می برد ایالات متحده از آژانس بین المللی اتمی تقاضای نشست اضطراری را نموده است.

ابتدا رویترز در گزارش که روز جمعه ۱۴ تیر منتشر شد، این خبر را اعلام کرد و ساعتی بعد حساب توئیتری نماینده آمریکا در آژانس این موضوع را تایید کرد و نوشت، با درخواست آمریکا موافقت شده و این جلسه چهارشنبه آینده دهم ژوئیه (۱۹ تیر) ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر به وقت محلی در وین، برگزار می‌شود.

براساس توافق اتمی موسوم به برجام میزان ذخیره اورانیوم غنی‌شده در ایران نباید از سقف ۳۰۰ کیلوگرم گذر کند. اما روز دوشنبه ۱۰ تیر ابتدا خبرگزاری رویترز و سپس محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، عبور ذخایر اورانیوم غنی‌شده جمهوری اسلامی از میزان معین شده در برجام را تائید کردند.

پرزیدنت دونالد ترامپ جمعه ۱۴ تیرماه پیش از سفر به نیوجرسی در بخشی از سخنانش با خبرنگاران، درباره ایران گفت: خواهیم دید که درباره ایران چه رخ خواهد داد. ایران باید خیلی خیلی محتاط باشد.

این چندمین هشدار پرزیدنت ترامپ به مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

یک دیدگاه

 1. این است آنچه در ایران اتفاق میافتد.

  کارشناسی که سیاستمدار شود دروغگوی بزرگی میشود.
  سیاستمداری که کارشناس شود , یک خرابکار واقعی میشود.
  دروغگویی که سیاستمدار شود , کارشناسان را اخراج میکند.
  دزدی که کارشناس شود , کارمندان فقیری خواهد داشت
  کارشناسی که دزد شود , به تحصیل علوم سیاسی و حوزه علمیه علاقمند میگردد
  آخوندی که سیاستمدار شود , کارشناسان را مجبور میکند تا یا دزد شوند یا بد نام شوند یا از کشور فرار کنند.
  آخوندی که قاضی شود , مملکت را به لجن زار تبدیل میکند.
  مردمی که به آخوند اقتدا کنند , مفلوک و بدبخت و بدنام میشوند

Comments are closed.