هشدار کارشناس امور عفونی: تهران با جمعیت بزرگ خود، وارد موج جدید کورونا شده است

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تایید کرد که تهران وارد موج دوم کورونا شده است و هشدار داد: تعداد بیماران بستری بار دیگر به پیک کورونا در اسفند نزدیک شده است.

پیام  طبرسی،  گفت: «روند ابتلا و بستری طی یک هفته اخیر در تهران نیز افزایش یافته است».

طبرسی افزود:  آمار بیماران بستری در بیمارستان مسیح دانشوری در دوره‌های پیک اسفند و فروردین معمولا ۲۵۰ نفر بود، اما  «این آمار در اردیبهشت تا اوایل خرداد به ۷۰ بستری رسید و اما لان مجددا به حدود ۱۸۰ نفر افزایش یافته است».

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری  گفت که ابتلا به کرونا در تهران دو منشاء عمده دارد، که اولین عامل ایجاد پیک افزایشی این روزها به مسافرت‌های گسترده تعطیلات عید فطر و چند روز تعطیلی خرداد برمی‌گردد و دلیل بعدی مراجعه بیماران از استان‌های دارای شیوع بالا به بیمارستان‌های شهر تهران است.

وی افزود: «در حال حاضر افزایش ابتلا به کرونا به حدی است که یک بخش جدید برای بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری ایجاد شده است».

طبرسی تاکید کرد که تغییری در شرایط و وضعیت بیماران ایجاد نشده و درصد بیماران با شرایط حاد و متوسط مانند گذشته است، به گونه‌ای که از ابتدای شیوع بیماری در کشور بخش آی‌سی‌یوی بیمارستان مسیح هیچ‌وقت خالی نشده است.