هفتاد تن از پژوهشگران بزرگ آمریکایی اقدام رژیم ایران در تحریم “بنیاد دفاع از دموکراسی” را محکوم دانستند

به دنبال اقدام نمایشی حکومت ایران در قرار دادن یک نهاد پژوهشی ایالات متحده در فهرست تحریم های خود، هفتاد نفر از پژوهشگران بنام آمریکایی در یک نامه سرگشاده، این رفتار رژیم ایران را مورد نکوهش قرار دادند. سخن از اقدام نمادین رژیم ایران در تحریم اندیشکده ای به نام “بنیاد دفاع از دموکراسی” FDD در ایالات متحده است که در همه کارهای پژوهشی خود، از کژی ها و ستمکاری های رژیم ایران پرده برداشته و از حقوق انسانی ایرانیان دفاع کرده است.
حکومت ایران در یک اقدام انتقام جویانه در برابر تحریم های شدید اقتصادی و سیاسی و نظامی از جانب ایالات متحده، اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی را در لیست سیاه قرار داد. ولی این رفتار هیچگونه ارزش عملی ندارد زیرا در گذشته هیچ نوع ارتباطی بین اف دی دی و حکومت ایران وجود نداشته و این بنیاد فاقد هرگونه اموالی می باشد که رژیم ایران بتواند بر آن دست گذارد.
این بنیاد تحقیقات با ارزشی درباره ماهیت واقعی رژیم ایران انجام داده و همیشه علیه مظالم رژیم، با ملت ایران ابراز هماهنگی کرده است.
پژوهشگران آمریکایی در نامه سرگشاده خود برای ابراز نکوهش نسبت به اقدام رژیم ایران، از جمله نوشته اند: «اعلام تحریم علیه یک نهاد پژوهشی، آن هم به خاطر دیدگاه هایی که مطرح می سازد و با عقاید رژیم ایران متفاوت است، کاری ناپسند است». آن ها نوشتند که نهادهای نظامی و امنیتی رژیم ایران، حتی به اقداماتی علیه امنیت افراد وابسته به این اندیشکده دست زده اند که کاملا محکوم است.
امضا کنندگان این نامه سرگشاده، دانشمندان و پژوهشگرانی هستند که دیدگاه های مختلف و متفاوتی دارند، که یکی از آن ها آنتونی بِلینکِن است که در دولت پرزیدنت اوباما، سمت معاون مشاور امنیت ملی ایالات متحده را به عهده داشت.
پژوهشگران آمریکایی در بخشی از نامه سرگشاده خود نوشته اند: «این گونه اقدامات، تنها به بی اعتبارتر شدن خود حکومت ایران می انجامد».

یک دیدگاه

  1. پس معلوم می شود برخلاف حرف آن مقام رژیم واشنگتن که به طعنه گفته بود «حالا کجا برای کریسمس بروم ؟! » این تحریم اندیشکده کذایی تأثیر مهمی داشته است .

Comments are closed.