هلاکت قاسم سلیمانی به دستور پرزیدنت ترامپ، یکی از موضوع های کارزار انتخاباتی دموکرات ها در ایالات متحده

هلاکت قاسم سلیمانی به دستور پرزیدنت دونالد ترامپ، همچنان یکی از موضوع های مطرح شده از جانب نامزدهای انتخاباتی حزب دموکرات در آن کشور علیه جمهوری خواه های و شخص ترامپ می باشد. در سخنرانی هایی که نامزدهای دموکرات در همایش های انتخاباتی ایراد می کنند، همگی پرزیدنت ترامپ را متهم می سازند که در صدور دستور ترور فرمانده سپاه قدس، به مصالح دراز مدت ایالات متحده زیان وارد کرده و همچنین جان سربازان آمریکایی را به خطر انداخته است.

این حملات سیاسی علیه پرزیدنت ترامپ، همراه با پیکار گسترده ای که دموکرات ها علیه پرزیدنت ترامپ و به هدف برکنار ساختن او از مقام ریاست جمهوری عنوان می کنند.

در حزب دموکرات زمان تعیین رسمی نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شود و هر یک از شش نامزد اصلی، می کوشد در انجام حملات تبلیغاتی علیه پرزیدنت ترامپ، از نامزدهای دیگر پیشی گیرد.

در مناظره های تلویزیونی بین نامزدهای شش گانه، این موضوع نیز مطرح است که آیا ایالات متحده به دنبال هلاکت سلیمانی و حملات موشکی سپاه پاسداران علیه دو قرارگاه سربازان آمریکایی در عراق، دولت واشنگتن باید سربازان خود را از منطقه بیرون آورد.

رژیم ایران بارها اعلام داشته که خواستار خروج آمریکاییان از عراق است و برای رسیدن به این هدف، پیکار گسترده ای را آغاز کرده و قصد دارد تا رسیدن به نتیجه نهایی آن را ادامه دهد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران ادعا کرده که این تلاش رژیم ایران، تنها از راه دیپلماسی خواهد بود. ولی فرماندههای سپاه پاسداران به طور مبهم گفته اند که حملات نظامی علیه آمریکاییان توسط گروه های شیعه وابسته به رژیم ایران همچنان ادامه خواهد یافت.

در پاسخ به این موضع اکثر نامزدهای حزب دموکرات، پرزیدنت ترامپ متقابلا در یک همایش انتخاباتی، دموکرات ها را به تمسخر گرفت و پرسید که آیا آن ها قصد دارند تحقیقات جدیدی علیه وی، این بار به علت هلاکت قاسم سلیمانی  به راه اندازند؟ پرزیدنت ترامپ، سلیمانی رت “حرامزاده” لقب داد.

اکثر نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری، و به ویژه سناتور برنی ساندرز، از مخالفان جدی حمله نظامی ایالات متحده به عراق، در دوران صدام حسین بودند.

 

3 دیدگاه‌

 1. ما ایرانیها ترامپ را بیشتر دوست داریم چون دستور شکار و به هلاکت رساندن قاسم جلاد را داد.

 2. اخه اخوندهای شیپیشوی بیسواد میخواند که با زور بمب اتمی ابر قدرت جهان را تحدید کنند!!!؟؟

  از ماست که بر ماست! ما چهل سال به این شیپیشوها اجازه تاخت و تاز و جولان دادن و قتل و دزدی داده ایم! حالا دیگه زمانش است که به کناری زده شوند.

 3. نتانیاهو ۴۸ ساعته نباید بخوابد و از ژنرال هفدر حمایت همه جانبه بکند و بیخودی برای وی برای آنکه جلوی دخالتهای رژیم ایران و ترکیه در لیبی نایستد و مجبور به آتش بس باشد تعهدی ایجاد نکند و عاقلانه عمل کند کند .
  اگر در دنیا یک مرد با وجودی وجود داشته باشد آن ژنرال هفدر است و و باید از افکارش تا سرنگونی دولت فاشیستی و اخوان المسلمینی ایران و ترکیه و پاکستان که مادر همه آنها است و برگرداندن اداره پاکستان یاغی و به دولت هند دقیه ای نخوابد و با کمک مردم منطقه خاورمیانه که همه آرزو دارند هرچه سریعتر از تسلط دولتهای حامی تروریسم مانند پاکستان و رژیم فاشیستی جمهوری آخوندی که همشون از طالبان و حزب الله و داعش حمایت میکنند و در افغانستان و عراق و سوریه تا لبنان و یمن بصورت مداوم بدنبال فتنه انگیزی و دخالت هستند و خودشان دارای حق مشروع میدانند جلو گیریی کند . درمورد حکومت اسلامی پاکستان که هم با آمریکا هم دارای رابطه است و هم از حکومت اسلامی ایران است که ۴۰ سال حمایت میکند خواب نباشد و ترامپ نباید به قول و قرارهایش مبنی توافق با پاکستان و ایران و قطر و حمایت از طالبان به خواب برود و سربازهایآمریکا را از افغانستان و عراق خارج کند.
  اگر اسرائیل و آمریکا از جنم لازم با برخورد با رژیم ایران و عوامل آنرا در عراق و افغانستان را ندارند و نمیتوانند با رژیم ایران بصورت ریشه ای و عملی برخورد کنند مانند ژنرال هفدر که صادرات حکومت طرفدار داعش در لیبی را به صفر رساند.
  باید به ژنرال هفدر در ایران و پاکستان ماموریت بدهند.
  اسرائیل نباید بگذارد که ژنرال هفدر توافقی را با مرکل و پوتین و جانسون برای مصون نگه داشتن حکومت اخوان المسلمینی سراج را امضا کند چون این مصر و اسرائیل هستند که ضربه و لطمه میبینند. و رژیم قطر و رژیم ایران و ترکیه هستند که از اخوان المسلمین وداعش طرفداری میکنند و برای چاپیدن خاورمیانه و استعمار خاورمیانه همواره نتیجه گیری میکنند درحالیکه مشروعیتی هم ندارند و طرفداری هم ندارند .
  اسرائیل باید الگوی ژنرال هفدر را در مورد ایران نیز با کمک نیروهای نظامی نامشروع ایران به کار ببندد و از خواب بیرون بیاید .
  باید حتی در مورد کودتای شیخ قطر در مورد پدرش با کمک رژیم ایران نیز تحقیق کند و حتی با کمک کشورهای خلیج فارس حکومت وی را هم در قطر غیرقانونی بداند

Comments are closed.