همایش بین المللی علمی مقابله با کمبود آب در جهان، درکشور اسرائیل برگزار می شود

سازمان ملل همایش بزرگی را برای بحث درباره مشکلات کمبود آب در جهان، تصمیم گرفته است که در اسرائیل برگزار کند. کارشناسان برجسته جهانی در امور آبرسانی، و همچنین شخصیت های بزرگ سیاسی ده ها کشور جهان به این همایش دعوت شده اند.

در دهه های اخیر مساله کمبود آب، به یکی از معضلات بزرگ جهانی مبدل شده و اسرائیل در راه تولید یا بازیافت آب به پیشرفتهای تحسین آمیزی دست یافته که مورد احترام و تقدیر جهانی است و از این رو سازمان ملل تصمیم گرفته کنفرانس آب را در اسرائیل برگزار کند.

هم اکنون اسرائیل بزرگترین تولید کننده آب آشامیدنی از آب دریا می باشد که بسیاری از کشورهای جهان برای نصب دستگاه های مشابه در حال گفتگو می باشند. نخست وزیر هند هنگام دیدار چند ماه پیش از اسرائیل، از بزرگترین تاسیسات شیرین کردن آب دریا دیدن کرد و بسیار تحت تاثیر قرار گرفت.

کارشاسان می گویند که با تغییرات اقلیمی، در سال های اخیر از میزان باران در بسیاری از کشورهای جهان به طور نگران کننده ای کاسته شده و مناطق بسیار گسترده ای در جهان با خطر کم آبی و حتی خشکسالی روبرو می باشد.

اسرائیل نه تنها به شیرین کردن آب دریا روی آورده، بلکه برای صرفه جویی در مصرف آب، و همچنین بازیافت فاضلاب به پیشرفت های بزرگی دست یافته که می تواند مورد استفاده کشورهای دیگر نیز قرار گیرد.

علاوه بر کاهش باران های سالیانه در اکثر کشورهای جهان، افزایش مداوم جمعیت در کشورهای مختلف نیز نیاز به آب را شدیدتر کرده – در حدی که برخی کارشناسان ارزیابی می کنند که ممکن است جنگ آینده بر سر مالکیت منابع آب از قبیل رودخانه ها و چشمه ها باشد.

3 دیدگاه‌

  1. به نام خدا.از دریای عمان نمیشه آب شیرین کرد برای فلات مرکزی ایران اگه ربطه خوب بود و یه کمکی به ایران هم میکردین خیلی بهتر بود.امید به خدا که درست بشه شرایط اصلا مساعد نیست

  2. به نام خدا.از یک چیز میترسم ببین همون موقع که بنی اسرائیل به وسیله حضرت یوسوف و یاری خدا مشکلات مصری ها را در خشکسالی حل کردند بعدش اعراب یادشون رفت و گروگان گرفتنتون البته کار راه داره جمعیتو زیاد کنید و مسلمان بشین حل میشه میشن تازه مثل ایران فارسهای مسلمان شمام میشین بنی اسرائیله مسلمان حالا جدایی دین و سیاست ویا قوانین تشریع و غیره بستگی به خود مردم داره مگه مردم ایران دوره شاه کافر بودن الان خیلی بیشتر حرمتها ریخته و بی دین شدن ربطی به تبلیغاتم نداره دوره شاه فیلمهایی که میساختن تو خود ایران اینهمه برهنگی توش بود با این حال حیا بیشتر بود

Comments are closed.