همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری: پول‌های کثیف در انتخابات هزینه می‌شود؛ وزارت کشور تایید کرد

عبدالناصر همتی، یکی از هفت نفر کاندیداهای ریاست جمهوری این اتهام را مطرح ساخت که پول کثیف در ستادهای نامزدها در حال گردش است . وزیر کشور دولت روحانی نیز این ادعا را مورد تایید قرار داد.

عبدالناصر همتی، تایید شده شورای نگهبان  می‌گوید که پول کثیف در ستادهای نامزدها در حال گردش است و منشا حجم عظیم بنر و پوستر و سفر میلیاردی با اجاره هواپیمای اختصاصی همین پول‌هاست.همزمان  عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی هم  پول های آلوده و کثیف در عرصه انتخاباتی را تایید کرد.

همتی توضیحی درباره این پول‌های کثیف نداده است.

در روزهای گذشته  حجم عظیم بنرهای گران قیمت و با کیفیت  و همچنین  پوسترهایی  از ابراهیم رئیسی، و دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سطح شهرهای مختلف به چشم می‌خورد، که با انتقاد شماری از کاربران رسانه های  اجتماعی روبروشد.

وزیر دولت روحانی هم در این باره گفت:  «طرف کاندیدای شورا می‌شود و دو میلیارد پول خرج می‌کند، وقتی می‌پرسیم از کجا آورده می‌گوید از دوست و رفقا… این پول‌های کثیف و قاچاق به هر جا نفوذ می‌کند و تأثیر خود را هم می‌گذارد.»

رحمانی فضلی در ادامه افزود:  «وقتی گردش مالی مواد مخدر در ایران دو سوم بودجه کشور است آیا می توان تصور کرد که منابع مربوطه وارد سیاست نشود و سپاه و نیروهای اطلاعاتی سهمی از این گردش مالی نداشته باشند؟‎»

در همین حال ، روزنامه دولتی ایران ، هم  اظهارات ۸ سال پیش اکبر ترکان درباره ورود «پول‌های کثیف» به انتخابات را بازتاب داده و از قول، مشاور حسن روحانی نوشته بود که «در برابر پول‌های کثیف سکوت نمی‌کنیم» و «نمی‌گذاریم عده‌ای با پول‌های کثیف در سال ۹۴ به پیروزی برسند.»

عبدالناصر همتی در ادامه گفته است که اجازه نداده پول رانت و دلالی برای او تبلیغ کند و پول‌های کثیف و جریان‌های آلوده در حال تخریب و تمسخر او هستند.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خردادماه در حالی برگزار خواهد شد که به روال ۴۳ سال گذشته با رد صلاحیت گسترده منتقدان جمهوری اسلامی همراه است.

در این انتخابات هفت نفر تایید صلاحیت شده‌اند که پنج نفر از آن‌ها یعنی ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده به جناح اصولگرا نزدیک هستند.