همزمان با تجمع سراسری بازنشستگان در ایران، شماری از معترضان در تهران،  توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند

همزمان با تجمع سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران نیروهای امنیتی و انتظامی حکومت به معترضین یورش برده و شمار زیادی از آنان را بازداشت کردند .

در ادامه این گزارش آمده است که جو امنیتی شدید ی در مقابل وزارت کار، محل تجمع معترضین ایجاد شده و هنوز آمار دقیقی از بازداشت‌ها منتشر نشده است.

خبرگزاری ایلنا نیز در این باره گزارش داده که این تجمعات در کلان شهرهای ایران از جمله  تهران،  کرمانشاه،‌ تبریز و مشهد انجام گرفته است. همچنین تصاویری از این تجمع‌ها در بهشهر، اردبیل، اصفهان و سایر شهرها نیز در رسانه‌های اجتماعی در حال انتشار است.

بازنشستگان در تجمع‌های در اعتراض به حقوق از دست رفته خود شعار می دادند:  «حاصل کار دولت، غارت پول ملت»و «فریاد فریاد، از این همه بیداد» .

در ادامه این گزارش ، تجمع‌کنندگان همچنین با حمل پلاکاردهایی خواستار ابطال ماده ۶۹ تامین اجتماعی،‌ افزایش حقوق سالانه، درمان رایگان و همسان‌سازی پرداخت‌های خود با سایر بازنشستگان کشوری و لشکری شدند.

این معترضان در ادامه تجمعات خود خواستار اجرای  ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی به صورت دقیق شده و گفته اند که باید مشکلات مربوط به پاداش آخر سال و بیمه‌ تکمیلی رفع شود.

پیشتر نیز  در جریان تجمع‌های قبلی بازنشستگان در شعارهای خود بر ادامه تجمع‌ها تا زمان محقق شدن مطالباتشان تاکید کرده بودند.

این در حالی که محمدباقر نوبخت،‌ رییس سازمان برنامه و بودجه،‌ در صفحه تویترش در این باره نوشته بود روشی مناسب برای کامل کردن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیشنهاد شد که در اسفندماه احکام جدید بازنشستگان اصلاح و صادر می‌شود.

این بازنشستگان معترض تامین اجتماعی در حالی به حقوق پایین خود تجمع کرده اند  که بر اساس قیمت‌گیری استانی و کشوری از ۳۳ قلم کالای موجود در سبد معیشت خانوار ایرانی، خط فقر در کشور ۹ میلیون‌ و ۲۰۰ هزار تومان ارزیابی می‌شود.