همزمان با تهدیدهای رژیم ایران ایالات متحده و عربستان هفته آینده رزمایش نظامی مشترک برگزار خواهند کرد

نیروهای زمینی ارتش عربستان  سعودی اعلام کرد که هفته آینده رزمایش نظامی مشترک همراه با نیروهای ایالات متحده را تحت عنوان «چنگال‌های عقاب ۳» در منطقه شمال غرب این کشور برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، نیروهای زمینی ارتش عربستان سعودی همه تدارکات و آمادگی‌های لازم برای آغاز تمرین‌های نظامی مشترک تحت عنوان «چنگال‌های عقاب ۳» میان نیروهای زمینی  سعودی و نیروهای زمینی ایالات متحده آمریکا که فعالیت‌های آن هفته آینده در منطقه شمال غرب این کشور آغاز خواهد شد را به پایان رساندند.

این رزمایش مشترک در حالی برگزار می گردد که فرماندهان نظامی رژیم ایران بر دامنه حملات لفظی خود نسبت به ایالات متحده و کشورهای منطقه و همچنین اسراییل افزوده اند.

علی خامنه ای نیز روز گذشته(پنجشنبه)حملات تندی را نسبت به ایالات متحده و عربستان سعودی ابراز داشت و آنها را دروغگویانی نامید که حقوق بشر را نقض می کنند.

گفتنی است در روزهای گذشته فرماندهی نیروهای مستقر در خاورمیانه(سنتکام)با انتشار بیانیه هایی نسبت به تهدیدات منطقه ای واکنش نشان داده و بار دیگر بر تعهد خود نسبت به حفاظت از متحدین خود در منطقه تاکید ورزید.

این رزمایش نظامی در ادامه تمرین‌های مشترک میان دو کشور دوست است که با هدف تقویت هماهنگی‌ها برای اقدام و همکاری نظامی مشترک میان آنها صورت می‌گیرد که طی آن تبادل مهارت‌ها و مفاهیم صورت گرفته و آمادگی‌های رزمی نیروهای دو کشور برای مقابله با چالش‌های منطقه‌ای ارتقاء می‌یابد.