همسر نازنین زاغری، از دولت بریتانیا که به باجگیری رژیم ایران تسلیم نشده، زبان به انتقاد گشود

رتکلیف در ادامه انتقادهایش گفت :  موضع دولت بریتانیا نسبت به وضعیت این پرونده، خنثی است و تاکنون اقدامی انجام نداده است وی خواستار استفاده دولت از ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک برای آزادی نازنین زاغری شد

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، از این که دولت بریتانیا حاضر نیست به باج خواهی های حکومت ایران گردن نهد، و در ازای آزادی خانم زاغری، امتیازات مالی و قضائی کلانی به رژیم ایران بدهد، زبان به گله گشود و گفت: عملکرد دولت بریتانیا  نسبت به پرونده زاغری ناکافی است .

رژیم ایران می گوید که خانم زاغری را به اتهام جاسوسی و فعالیت ضد رژیم دستگیر کرده و اکنون سالیان است که او را در زندان نگاه داشته است. ولی بسیاری بر این باورند که خانم زاغری قربانی باجگیری های رژیم ایران و اختلافات آن با دولت بریتانیا شده است.

رتکلیف در ادامه انتقادهایش گفت :  موضع دولت بریتانیا نسبت به وضعیت این پرونده، خنثی است و تاکنون اقدامی انجام نداده است وی خواستار استفاده دولت از ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک برای آزادی نازنین زاغری شد.

نازنین زاغری، کارمند بنیاد خیریه تامسون‌ رویترز، ۳ سال پیش  در حالی که به همراه دختر دو ساله‌اش پس از دیدار با خانواده در ایران قصد بازگشت به لندن را داشت، در فرودگاه بین المللی تهران بازداشت و سپس به اتهام‌های امنیتی به پنج سال زندان محکوم شد.

سیامک نمازی و ژیو وانگ  شهروندان آمریکایی زندانی در ایران در تماس‌ تلفنی با خانواده‌های‌شان گفته اند که  انان در سلول انفردی هستند و مدام شکنجه می شوند تا از انان اعترافات اجباری بگیرند .

در حال حاضر شماری از شهروندان آمریکایی و غیرآمریکایی،  از جمله سیامک و باقر نمازی، مایکل وایت، ژیو وانگ، ارس امیری، و کامران قادری ، در ایران زندانی هستند. از سرنوشت رابرت لوینسون، دیگر شهروند آمریکایی که بیش از ۱۲ سال پیش در ایران ناپدید شد، نیز اطلاعی در دست نیست.

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است

حکومت ایران با هدف آزاد کردن محکومان خود در سایر کشورها شهروندان کشورهای مورد نظر را به گروگان گرفته تا با آنان مبادله کند.

یک دیدگاه

  1. دول غربی باید محدودیت های مسافرتی به ایران را وضع کنند و تفهیم کنند در صورت سفر به ایران و گرفتاری قضایی کنسولگری هیچ نوع کمکی برای استخلاص نخواهند کرد و حتی مسافرت اتباع آن کشور به ایران جریمه نقدی تا ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت. از این راه باجگیری جمهوری اسلامی تمام خواهد شد و به صنعت توریسم هم صدمه خواهد خورد. کی باشد اینجا در کشورهای غربی بیدار شوند و وضعیت اضطراری را درک کنند !!

Comments are closed.