همسر نازنین زاغری به خبرنگاران در لندن گفت که : آزادی نازنین نزدیک به نظر می‌رسد 

ریچارد راتکلیف، همسر نازنین زاغری، در یک مصاحبه رسانه ای در لندن، ابراز امیدواری کرد که نام همسرش در لیست زندانیان بخشیده شده از جانب علی خامنه ای باشد. او خبر داد که وکیل مدافع زاغری امروز (چهارشنبه) به دفتر دادستان احضار شده است. با این همه، ردکلیف علیرغم ابراز این امیدواری که “به نظر می‌رسد زمان آزادی همسر ایرانیش نزدیک است”، گفت که بخشی از وجودش هنوز از امیدواری خودداری می‌کند چون هنوز احتمال آن وجود دارد که مسایل جور دیگری پیش بروند.

خانم زاغری به این ادعا که ماموریت جاسوسی داشته دستگیر و زندانی شده، ولی آشنایان امور می دانند که رژیم، او را برای گرفتن امتیازاتی از بریتانیا و تامین آزادی ماموران زندانی خود، ربوده و در زندان نگاه داشته است. دولت بریتانیا تاکنون به این فشار رژیم ایران تسلیم نشده است.

روز شنبه گذشته اعلام شده بود که علی خامنه‌ای،  با درخواست ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، با “عفو یا تخفیف مجازات سه هزار و ۷۲۱ نفر از محکومان از جمله تعدادی از محکومان امنیتی موافقت کرده است.”

نازنین زاغری، شهروند ایرانی بریتانیایی روز ۱۷ مارس (اسفند ماه) به علت احتمال شیوع بیماری کرونا در زندان‌های ایران و از جمله در زندان اوین برای مدت دو هفته از زندان مرخص شده بود.

زاغری در آوریل سال ۲۰۱۶، پس از مراجعت به ایران با هدف دیدار با والدین خود، دستگیر و به اتهام جاسوسی و برهم زدن نظم عمومی زندانی شد. زاغری یکی از همکاران بنیاد خیریه تامسون رویترز بوده است. او اتهامات وارده از سوی مقامات امنیتی ایران را رد می‌کند.

همسر وی طی ماه های گذشته تلاش گسترده ای را در رابطه با آزادی نازنین انجام داد از جمله وی کمپینی را در مقابل درب سفارت رژیم در لندن به راه انداخت و از رژیم خواست که هر چه زودتر نازنین را آزاد کنند.

وی همچنین دیدارهایی با نخست وزیر بریتانیا داشت و از دولت این کشور خواست که به رژیم اسلامی فشار آورند که نازنین از زندان آزاد و به بریتانیا بازگردد.