همسر نخست وزیر اسرائیل به سوء استفاده از اموال دولتی اعتراف کرد و جریمه شد

همسر نخست وزیر اسرائیل به سوء استفاده از اموال دولتی اعتراف کرد و جریمه شد

به دنبال انتشار کیفرخواست علیه همسیر نخست وزیر اسرائیل بانو سارا نتانیاهو، دادگاه اورشلیم توافقی را که در مورد ماهیت اتهامات و میزان مجارات، بین اداره دادستانی و وکلای مدافع متهم به دست آمده بود پذیرفت و محکومیت خانم سارا نتانیاهو نهایی گردید.

به موجب حکم دادگاه، خانم نتانیاهو در مورد سوء استفاده از امکانات مالی دولتی مجرم شناخته شده و به پرداخت جریمه نقدی محکوم شده و سوء سابقه قضایی برای او به وجود می آید.

خانم نتانیاهو متهم شده بود که به دستیاران خود در خانه نخست وزیری چندین بار دستور داده بود که برای پذیرایی از میهمانان وی، خوراک از رستوران های گران قیمت سفارش داده شود  و این در حالی که آشپز ویژه ای در خانه نخست وزیر خدمت می کند که سفارش غذا از بیرون را منتفی و ممنوع می سازد.

در گزارش های اولیه گفته شده بود که جمع کل هزینه سفارش غذا از رستوران ها، حدود یکصد و سی هزار شکل بوده که تقریبا معادل یکصد هزار دلار می شود. ابتدا دادستانی خواستار آن شده بود که خانم نتانیاهو این مبلغ را به بیت المال بازگرداند. ولی بعدها توافق شد که هزینه خوراک های سفارش داده شده حدود یک صد و سی هزار شِکِل (معادل سی و پنج هزار دلار) بوده که خانم نتانیاهو بابت آن چهل و پنج هزار شکل به صندوق دولت باز می گرداند و ده هزار شکل نیز به عنوان جریمه می پردازد. موافقت شده که این مبلغ در یازده قسط مساوی به صندوق دولت پرداخت شود.

با این توافق، امکان زندانی کردن همسر نخست وزیر منتفی گردید ولی این خطاکاری به عنوان یک سوء سابقه برای خانم سارا نتانیاهو به ثبت خواهد رسید. همچنین، خانم نتانیاهو مبلغ ۵۵ هزار شِکِلی را که باید

بنیامین نتانیاهو امروز (یکشنبه) از این که همسر او این چنین مدت طولانی تحت پیگرد قضایی بوده، ابراز ناخرسندی عمیق کرد و از جمله گفت که رسانه های همگانی و مقامات قضایی، همسر عزیز او را به کیسه بکس مبدل ساخته اند و مرتبا او را مورد تعرض قرار می دهند.

در اسرائیل سوء استفاده از اموال دولتی و همچنین بهره گیری نامشروع از قدرت، جرم وخیمی تلقی می شود و تا کنون چندین تن از وزیران و یا مقامات ارشد حکومتی به این جرم محاکمه و محکوم شده اند.

همچنین علیه خود بنیامین نتانیاهو هم اکنون سه پرونده در مراحل پیگیری می باشد که به موجب آن ها، نخست وزیر در موارد مختلف به سوء استفاده های مالی از قدرت خود دست زده است. در مورد زمان مساعد برای پیگیری پرونده این اتهامات، هم اکنون بحث شدیدی بین وکلای مدافع نتانیاهو و اداره کل دادستانی اسرائیل جریان دارد.

4 دیدگاه‌

  1. جناب رادیو پیام . با عرض سلام و ارادت بعرض جنابیعالی میرسانم . شما نگاه به دولت گدا و نظر تنگ خود نکنید که برای چندر غاز آبرو و حیثیت یک دولتمرد را ببازی میگیرد . درکشور من وقتی صحبت از چند میلیارد اختلاس و یا رشو گیری و یا اصولا گم شدن پول در صندوق دولت میشود ( که این یکی امری بسیار عادی میباشد ) رهبر مملکت با تواضع و برای احترام به شئونات فرد خطا کار از روزنامه ها میخواهد که فتیله را پائین بکشند و سعی نکنند آبروی طرف را ببرند که البته منع شرعی دارد . یکی از جان بر کفان ج ا پس از بالا کشیدن چند صد میلیون ناقابل برای هضم این مبلغ برای اینکه رودل نگیرد دو تا دکل نفتی را هم بعنوان دسر نوش جان کرد و فعلا صحیح و سالم خود آماده لقمه دیگری میکند و ما مردم هم او را بچشم قهرمان نگاه میکنم و همگی آرزو میکنن که ایکاش جای آنها بودند . والسلام

  2. اینا دیگه پدر قانون را در آوردند اینجا یک شهر کشور را هم بدزدی نمیگن اصلا کی برد تازه طلبکار میشن اینکه شهر نبود به زور شاید بشه بهش گفت یک روستا و خرج یک دهم جیره و مواجب اقای نصر الله هم در نیومده و باید دریای خزر را هم بفروشیم.
    آخه چهار وعده غذا هم شده جرم؟

Comments are closed.