همه نهادهای حکومتی ادعا می کنند که به یاری زلزله زدگان شتافته اند، ولی مصیبت آن ها ادامه دارد


در حالیکه دولت ، سپاه و ارتش  حکومت ایران ادعا می کند که به مردم زلزله زده سرپل ذهاب کمک کرده اند، هنوز شمار زیادی از مردم در کانکس و خرابه های این شهر زندگی می کنند و در وضعیت دشواری به سر می برند ؟

آخوند رمضانعلی کوهستانی رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۷۱ صاحب الزمان نیروی زمینی ارتش گفت : به هشت خانواده آسیب‌دیده در زلزله سرپل ذهاب هدایای‌ نقدی اهدا کرد.

وی مبلغ این هدایا نقدی را نگفت

وی افزود: کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران با الگوگیری از ائمه و تأسی از خون شهدا حاضرند جان خود را برای دفاع از مهین و کمک به هم نوع فدا کنند که نمونه آن را می‌توان در دو حادثه زلزله شهرستان سر پل ذهاب و سیل اخیر که در کشور رخ داد، مشاهده کرد.

به گزارش عصر ایران مردم اسیب دیده در زلزله سرپل ذهاب به زندگی کانکسی روی اورده اند و دیگر به کمک های دروغین دولت و سپاه عادت کرده اند .

بسیاری از مردم زلزله زده این شهر می گویند : ” به خدا قسم دیگر توانمان تمام‌شده .همش می‌گویند وام داده‌ایم، خودشان بیایند و با ۴۷ میلیون تومان هم‌خانه بسازند، هم مصالح تامین کنند، هم وسایل خانه بخرند. ببینم توانش رادارند…”فرزندمان همیشه بیمارند زنان مان در اثر غم و اندوه  خودکشی کرده اند جوانانمان بیکارند .کانکس ها را در مسیر رودخانه قرار داده اند .در تابستان گرم و در زمستان سرد است دوسال می گذرد سپاه می آید و نماینده و روحانی و همه ما هیچ تغییری ندیده ایم ؟ما وسیله ای برای تبلیغات شان شده ایم .

گفتنی است که زلزله سرپل ذهاب ۲ سال پیش  به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی آسیب وارد کرد و برآورد اولیه خسارات هم پنج هزار میلیارد تومان بود