همکاران رادیو پیام اسرائیل در داخل کشور، فرارسیدن نوروز باستانی را با فرهیختگان ایرانی، در تل آویو جشن می گیرند


ایرانیان و ایرانی زادگان در اسرائیل، امشب و در روزهای آینده فرا رسیدن نوروز فرخنده را در کنار برادران خود در داخل ایران و همه کشورهایِ پراکندگی ایرانیان جشن می گیرند. ایرانیان اسرائیل نیز نوروز را که بادگارِ جاودان فرهنگ و پیشینۀ ایران زمین است جشن می گیرند و آرزو دارند که سال پیش رو سال رهایی ملت ایران از محنت و اندوه و رنج باشد.

رادیو پیام اسرائیل امشب (چهارشنبه) ساعاتی پیش از تحویل سال، ضیافتی با حضور شماری از فرهیختگان ایرانی – اسرائیلی برپا ساخته و آئین نوروزی را با پخش مستقیم فیس بوکی از این مراسم برگزار می کند. دو ارکستر ایرانی نیز در این جشن شادی می آفرینند و پرچم ایران و اسرائیل در کنار هم وارد تالار می شود و همگان به پا می خیزند.

ویژگی نوروز امسال مصادف شدن آن با جشن باستانی یهودیان به نام پوریم است که فردا ساعاتی پس از آغاز نوروز ایرانیان جشن گرفته می شود.

چند نهاد و سازمان ایرانی در اسرائیل نیز فردا و پس فردا فرارسیدن نوروز فرخنده و جشن پوریم را برگزار می می کند.

ایرانیان در همه کشورهای پراکندگی نیز، از ژاپن تا ایالات متحده امشب و در روزهای آینده جشن های نوروزی برگزار می کنند.

آقای منشه امیر در آستانه عید نوروز و جشن پوریم، در یک پخش مستقیم فیسبوکی مطالبی در این باره بیان داشت که برنامه کامل آن در فیس بوک و وبسایت رادیو پیام اسرائیل  قرار دارد. او از جمله گفت:

2 دیدگاه‌

  1. آقاى بنیامین نتانیاهو که یکى از بزرگترین امیدهاى ایرانیان میباشند ، اگر بمردم ایران تبریک میگفتند ، آنهم در این موقعیت که ایرانیان با أز رفتن شیاطین ایران دعاگوى ایشان هستند ، مردم روحیه میگرفتند !؟

Comments are closed.