همگان از قوه قضائیه می طلبند از سرکوبگری دست بردارد و تلاشگران کارگری را این چنین تنبیه نکند


اعتراض  شماری از رسانه ها و تلاشگران سیاسی و نمایندگان مجلس در راستای لزوم بازنگری در احکام سنگین بازداشت شدگان نیشکر هفت تپه و خبرنگاران روز کارگر سخنگوی قوه قضاییه حکومت ایران گفت  : منع تعقیب برای ۴۱ نفر از بازداشتی‌های اعتراضات کارگری خوزستان صادر شد .

به گزارش خبرگزاری عصر ایران غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه از صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ بازداشتی اعتراضات کارگری خوزستان و همچنین دستور رییس قوه برای تسریع در تجدیدنظر منصفانه در احکام صادره خبر داده و گفت :

پرونده ای که بابت شرکت جمعی از کارگران در تجمع غیر قانونی و اخلال در نظم عمومی در استان خوزستان تشکیل شده بود ۴۱ نفر متهم داشته که در مورد تمامی آن ها قرار منع تعقیب صادر شده است.

وی افزود: رویکرد قوه قضاییه در دوره جدید این است که باید میان مفسدان اقتصادی و قشر ضعیفی همچون کارگر که در اثر فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی حتی دست به اقدامات مجرمانه می زند، تفکیک جدی قائل شد و با گروه اول در نهایت قاطعیت و با اشد مجازات برخورد، اما درخصوص گروه دوم باید با تسامح و رافت برخورد کرد.

محمد شریعتمداری، وزیر کار حکومت  ایران، در نامه‌ای به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، از “مداخله سریع” وی  در پرونده فعالان کارگری و مدنی بازداشت‌شده در جریان اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه تشکر کرد

در یک گزارش دیگر آمده است که مردم زلزله زده  سرپل ذهاب هنوز در کانکس زندگی می کنند .هه نگاو خبر داد : اتصال برق کانکس جان یکی زلزلەزدگان سرپل ذهاب را گرفت

به گزارش سازمان حقوق بشری هه نگاو : برق کانکس یکی از شهروندان زلزلە زدە روستای ”جوانمیری“ سرپل ذهاب اتصالی کردە و تمام فضای فلزی کانکس رو تبدیل بە برق کردە و این نیز منجر بە مرگ یکی از ساکنین روستا شدە است.

در این گزارش امده است که با گذشت نزدیک بە دو سال از زلزلە ٧.٢ ریشتری سرپل ذهاب هنوز بسیاری از خانوادەها در کانکس ها زندگی می کنند و خدمات رسانی بە آنها در سطح مناسبی نمی باشد.

پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران پیشتر در دیدار از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب گفته بود که سپاه همه امکانات  را برای مردم زلزله زده مهیا کرده است و دیگر مشکلی وجود ندارد .