هندوستان تایمز: «انفجار کوچک در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی، کار افراد شیعه مزدور سپاه قدس بود»

چند هفته پس از وقوع یک انفجار کوچک در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو، که هیچگونه آسیب جانی و یا زیان مالی وارد نساخت، روزنامه “هندوستان تایمز” با استناد به تحقیقات انجام شده خبر داد که این تعرض توسط یک گروه تروریستی کوچک شیعه، و به دستور حکومت ایران انجام شده و نوعی اخطار به اسرائیل در واکنش به هلاک شدن محسن فخری زاده بوده است که رژیم ایران مسؤولیت وقوع آن را متوجه اسرائیل ساخته است.

مقامات نهادهای مبارزه با تروریسم در هند، پس از چند هفته بررسی های دقیق، به هندوستان تایمز گفتند که عوامل وابسته به رژیم ایران عامل این انفجار بوده اند. آن ها گفتند که این سوء قصد توسط یک گروه کوچک شیعه، وابسته به حکومت ایران، و تحت فرمان سپاه قدس انجام شده است.

روزنامه های هند نوشته بودند که در کنار محل انفجار، نامه ای به زبان انگلیسی یافت شده بود که در آن نوشته شده، هدف از این اقدام، واکنش به قتل فخری زاده بوده است.

آگاهان می گویند که این نامه، پر از غلط های املایی و انشایی بود.

هندوستان تایمز نوشت: فهرستی که از افراد مظنون توسط نهادهای ضد تروریستی دولت تهیه گردیده، جای تردید باقی نمی گذارد که عوامل سوء قصد کننده، شیعیان وابسته به رژیم ایران بوده اند. آن ها به این نتیجه رسیده اند که این بمب گذاری به طراحی سپاه قدس و به دستور آن انجام گرفته بود.

این روزنامه نوشت که سوء قصد کنندگان می خواستند این تصویر را ایجاد کنند که عاملان این تعرض وابسته به گروه تروریستی داعش بوده اند. ولی قرائنی که در محل به دست آمد، جای تردید باقی نگذاشت که این بمب گذاری ناشیانه، به دستور حکومت ایران بوده است.

سوء قصد کنندگان بمبی را داخل کیسه و آویخته به شاخه درخت قرار داده بودند که به احتمال قوی، از راه دور منفجر شده و خودکار نبوده است.

محافل وابسته به رژیم ایران ادعا کرده بودند که کوچک بودن ابعاد تعرض به هدف آن بوده که در خاک هند که با رژیم ایران مناسبات دوستی دارد، خونی ریخته نشود که موجب خشم مقامات دهلی نو و بحران روابط با رژیم ایران گردد.

با آن که آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات ادعا کرده بود که هلاکت فخری زاده نتیجه توطئه یکی از عوامل اخراج شده سپاه پاسداران بوده، رژیم همین چند روز پیش دوباره تهدید کرد که از اسرائیل به سختی انتقام خواهد گرفت. ولی چسباندن مین انفجاری به بدنه کشتی بازرگانی اسرائیلی در دریای عمان نیز آسیب جزئی وارد آورد و کسی در آن زخمی نشد.