هند همچنان به دنبال یافتن راهی برای پرداخت واردات نفت از جمهوری اسلامی است

ایالات متحده در چند ماه های گذشته تمام تلاش دیپلماتیک خود را بر روی این مسئله گذاشته است که پس از ۱۳ آبان و بازگشت تحریم های نفتی فروش نفت ایران را به صفر برسد

به گزارش پرایس اویل وزیر امور اقتصادی هندوستان روز جمعه اعلام کرد که هنوز سیستم پرداختی برای ادامه خرید نفت خام از جمهوری اسلامی پیدا نکردند.

بر اساس گزارش‌های اخیر در حال بررسی جایگزین کردن دلار آمریکا با روپیه هند و یا مبادله نفت در برابر کالا در معاملات نفتی خود با روسیه- ایران و ونزوئلا است.

هندوستان دومین مصرف کننده بزرگ نفت جمهوری اسلامی است و تمایل این کشور به ادامه واردات از جمهوری اسلامی به دلیل تخفیف هایی است که رژیم ایران پیشنهاد می‌دهد.

این در حالی است که هند همزمان با تضعیف ارز داخلی خود و افزایش قیمت نفت رو به رو است.

هند  پس از کاهش قابل توجه خرید نفت جمهوری اسلامی به دنبال جلب موافقت ایالات متحده جهت دریافت معافیت از تحریم ها از آمریکا است.

در همین حال نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران آقای برایان هوک برای گفتگو در مورد سیاست خارجی آمریکا در رابطه با جمهوری اسلامی و رفتار مخرب این رژیم در خاورمیانه در هندوستان به سر می‌برد.

دور اول تحریم های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی از روز ۱۵ مرداد اجرایی شد دور دوم این تحریم ها از روز سیزدهم آبان اجرایی خواهد شد که صنعت نفت و سیستم بانکی ایران را هدف قرار می‌دهد.

ایالات متحده در چند ماه های گذشته تمام تلاش دیپلماتیک خود را بر روی این مسئله گذاشته است که پس از ۱۳ آبان و بازگشت تحریم های نفتی فروش نفت ایران را به صفر برسد.

در این میان برخی کشورهای مشتری نفت ایران تلاش دارند که ایالات متحده به آنها معافیت هایی در مورد خرید نفت ایران بدهد.