هنگام سخنرانی نتانیاهو در بندر اشدود، تروریست های فلسطینی دو موشک به سوی شهر شلیک کردند، ولی خنثی شد

با شنیده شدن آژیر خطر در اشدود، محافظان نتانیاهو به سرعت از تالار بیرون بردند

حماس در غزه ادعا می کند که در پرتاب دو موشک به سوی خاک اسرائیل، هنگامی که نخست وزیر در یک همایش انتخاباتی در شهر اشدود مشغول سخنرانی بود، نقشی نداشته است. ولی آز آن جا که اسرائیل همیشه حماس را به عنوان قدرت حاکم در غزه، مسؤول دست اندازی ها از آن سرزمین تلقی می کند، جنگنده های اسرائیل در پاسخ به این حمله موشکی جدید، به پرواز در آمدند و پانزده هدف نظامی و تروریستی در داخل غزه را مورد حمله قرار دادند.

شامگاه روز گذشته، بنیامین نتانیاهو برای انجام سخنرانی به شهر اشدود رفته بود و این همایش به طور مستقیم از طریق فیس بوک پخش می شد و از این رو، سازمان های ترور در غزه که از این رویداد آگاه شده بودند، شهر اشدود و اطراف آن را هدف دو موشک قرار دادند. ولی سامانه ضد موشکی گنبد آهنین هر دو موشک را در هوا شکار کرد و آن ها را متلاشی ساخت.

نتانیاهو که با شنیدن آژیر خطر به حاضران در تالار توصیه کرد آرام بمانند و منتظر پایان این تعرض باشند، خود توسط محافظین خویش از جلسه بیرون برده شد و در جای امنی مستقر گردید و با رفع خطر به تالار بازگشت و به سخنرانی ادامه داد. همه این جریان به طور مستقیم از فیس بوک پخش می شد و اهالی غزه نیز می توانستند آن را تماش کنند.

شهر اشدود در فاصله کمتر از بیست کیلومتری از غزه قرار دارد و پس از بندر حیفا در شمال، بزرگترین بندر اسرائیل است. دو شهر اشدود و اشکلون (در فاصله ده کیلومتری از غزه) تا کنون بارها هدف موشک قرار گرفته اند.

شب گذشته، هنگامی که در اشدود آژیر خطر به صدا درآمد، ژنرال نیروهای ذخیره گابی اشکنازی از رهبران حزب آبی و سفید نیز مشغول سخنرانی بود. ولی او از تالار بیرون نرفت و همچنان به سخنرانی ادامه داد.

رقیبان نتانیاهو از پخش زنده در فیس بوک به شدت انتقاد کردند و گفتند که در واقع خود نخست وزیر بود که با این شیوه به حماس در غزه اطلاع داد که میهمان شهر اشدود است و آنان را به حمله موشکی تشویق کرد.

ولی حماس می گوید که در این تعرض دخالتی نداشته و هنوز هیچ سازمان دیگری در غزه مسؤولیت آن را به عهده نگرفته است.

در یک هفته اخیر بیش از بیست فروند موشک و راکت از غزه به سوی اسرائیل پرتاب شده که اکثرا توسط سازمان جهاد اسلامی بوده که مستقیما از رژیم ایران دستور می گیرند.

جنگنده های اسرائیلی در عملیات تلافی جویانه خود، از جمله مقر نیروی دریایی حماس و چند انبار اسلحه را در شمال نوار غزه مورد حمله قرار دادند.

یک دیدگاه

  1. خداوند شردشمنان خاک وملت یهود واسراییل را به خودشان برگرداند. تنها امید روشنفکران و ازادیخواهان درایران ایشان هستند که سلامت باشند ولیکن پاسخهای کوبنده ازطریق نظامی به حماس ویا حزب الشیطان (حزب الله) حتماً باید به موقع داده شود.

Comments are closed.