هنیه به تروریست های زندانی امید می دهد که بالاخره روزی از زندان اسرائیل آزاد خواهند شد

اسماعیل هنیه سرکرده گروه تروریستی حماس که در بیروت زندگی میکند اعلام داشت که سازمان او مایل است مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیل را درباره آن چه که “مبادله اسیران” نامید، ادامه دهد. اشاره هنیه به گفتگوهایی است که مدت های مدید به میانجیگری مصر و اردن جریان داشت، ولی به علت زیاده خواهی های حماس، همچنان بی نتیجه مانده است.

حماس بازمانده پیکر دو سرباز اسرائیلی را در جریان عملیات نظامی پنج سال پیش در نوار غزه جان باختند و امکان بازگرداندن آن ها به اسرائیل وجود نداشت، در اختیار دارد و همچنین دو شهروند جوان اسرائیلی با پای خود به غزه گریخته و در آن جا در اسارت حماس به سر می برند.

حماس برای بازگرداندن آنان به اسرائیل خواهان آزادی بیش از یک هزار نفر از تروریست های زندانی در اسرائیل می باشد، که مورد قبول دولت اورشلیم قرار نگرفته است.

اسرائیل چند سال پیش برای آزادی یک سرباز که به اسارت حماس درآمده بود، یک هزار تروریست زندانی را آزاد کرد. ولی این اقدام مورد انتقاد شدید قرار گرفت، به ویژه آن که شماری از آزادشدگان دوباره به آدم کشی روی آوردند و موجب قتل چندین اسرائیلی شدند.

اسماعیل هنیه خطاب به تروریست های زندانی در اسرائیل، به آن ها قول داد روزی خواهد آمد که آنان آزاد خواهند شد. ولی در پنج سال اخیر این قول عملی نشده است.

اسرائیل به طور اصولی تصمیم گرفته که از آزاد سازی ده ها و شاید صدها فلسطینی در برابر بازپس گرفتن بازمانده پیکر دو سرباز جان باخته، خودداری ورزد. ولی حماس همچنان در این زمینه اصرار می ورزد.

هنیه در پیام خود گفت که حماس گنجینه ای را به صورت بازمانده پیکر سربازان در اختیار دارد، که آن را ازران نخواهد فروخت. آگاهان می گویند که هدف از این سخنان، امید دادن به گروهی از تروریست های فلسطینی است که سالیان دراز است در اسرائیل زندانی می باشند.

یک دیدگاه

  1. فریب خوردگان و البته سودجویان آخوند هم از زندان های شاه آزاد شدند و سپس برای شیعه کردن عراق به دیار باقی بهشت آخوند_ساخته رفتند البته خیلی ها هم سوار رانت حماقت ایرانی شدند. آن شاءالله پس از اسرائیل، بازپسگیری ولایت اسبانیا توسط اهل حق جویای بهشت و غنایم دزدی اعم طلا و زنان برده با حمایت الله

Comments are closed.