هه نگاو خبرداد:درگیری مسلحانه بین نیروهای سپاه پاسداران و چریک های کرد،در ارتفاعات سرشیو مریوان

هه نگاو خبرداد:  در سومین درگیری مسلحانه بین نیروهای سپاه پاسداران و چریک های کرد، که بامداد امروز (چهارشنبه)  در ارتفاعات سرشیو مریوان، رخ داد  شماری از نیروهای سپاه پاسداران کشتە و زخمی شدەاند.

به گزارش سازمان حقوق بشری هەنگاو، طی هفتە گذشتە دست کم سە درگیری مسلحانە در مرزهای مریوان، سروآباد و اشنویە میان نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای احزاب کردستانی اپوزیسیون حکومت روی دادە است.

در ادامه گزارش امده است که ساعت یک بامداد بە وقت ایران،  چندین آمبولانس بە محل درگیری اعزام شدە و توپخانەهای سپاه کماکان ارتفاعات مرزی سرشیو را توپباران می کنند و خطوط اینترنت منطقە دچار مشکل شدە است.

هه‌نگاو ضمن ابراز نگرانی از طرفین درگیر خواستار رعایت حقوق ناظر بر مخاصمات مسلحانه داخلی از جمله تفکیک اشخاص و اموال غیر نظامی است.

کانال تلگرامی انقلاب روژآوا نیز در تایید این خبر نوشت: بنابە گزارش منابع خبری لحظاتی قبل یک درگیری میان نیروهای یکی از احزاب کرد و نیروهای سپاه پاسداران مستقر در پایگاه دولتی واقع در منطقە سردوش مریوان رخ دادە است.

پس از این درگیری سپاه پاسداران اقدام بە توپباران کوهستان های اطراف کردە است.

انقلاب روژآوا در ادامه نوشته است:    از جزئیات این درگیری تاکنون اطلاعی در دست نیست.

همزمان خبرگزاری صدا و سیمای حکومت ایران نیز  وقوع درگیری در مرز اشنویه را رد کرد و تاکید کرد که میان نیروهای سپاه پاسداران و گروه‌های کرد مخالف در منطقه سیاه کوه اشنویه درگیری رخ نداده است.

به گفته منابع محلی، در مرزهای کردستان ایران ، آمار تلفات نیروهای سپاه پاسداران بالا بوده است.