هه نگاو: نبرد مسلحانه میان سپاه پاسداران و چریک های کرد ایرانی در نزدیکی سروآباد کردستان

سازمان حقوق بشری هەنگاو از  درگیری مسلحانە  میان نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای یکی از احزاب کردستانی در نزدیکی یکی از روستاهای اطراف شهرستان سروآباد کردستان خبرداد.

به گزارش  هەنگاو، شامگاه چهارشنبە ٢۵ تیر ٩٩،   در ارتفاعات نزدیک روستای بلبر از توابع سروآباد، درگیری مسلحانەای میان نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای یکی از احزاب کردستانی اپوزیسیون حکومت روی داد که  در نتیجە این درگیری  دو پاسدار بە نام های جمال کریمی مسئول پایگاه بلبر و محمد کرمی کشتە شدەاند.

هه نگاو در ادامه نوشته است که  دو پاسدار دیگر از این گروه شش نفره زخمی شدەاند کە هویت یکی از آنها محمد علی مرادی اعلام شدە است. برخی گزارشها حاکی از کشتە شدن محمد علی مرادی نیز می باشد اما تاکنون برای هەنگاو تایید نشدە است.

هەنگاوگفت: طرف درگیری  با سپاه پاسداران،   بدون تلفات منطقە را ترک کردە است.

برگزاری‌های ایران نیز با تایید این درگیری  گزارش دادند در حمله‌ای در سروآباد کردستان دو نفر از اعضای سپاه پاسداران کشته شدند.

قرارگاه “حمزه سیدالشهدا” نیروی زمینی سپاه پاسداران، امروز  پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد شب گذشته در اطراف روستای بلبر منطقه اورامان از توابع سروآباد یک «بسیجی» به همراه یکی از کارکنان بخشداری و یکی از اهالی منطقه از سوی آنچه «عوامل گروهک‌های تروریستی» خوانده، هدف قرار گرفتند و ۲ نفر کشته و یک نفر زخمی شده است.

تا کنون  هیچ یک از احزاب مسلح کرد مخالف حکومت جمهوری اسلامی اعلام نکرده‌اند که نیروهایشان در این درگیری حضور داشته‌اند.