هواپیماهای باربری جمهوری اسلامی پیش از حملات هوایی اسرائیل  سوریه را ترک کردند

شایان ذکر است که گزارش های متعددی وجود دارد که نشان می دهد جمهوری اسلامی توسط پروازهای شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم قاچاق اسلحه و مهمات به سوریه را ادامه می‌دهد

به گزارش روزنامه اورشلیم پست بر اساس گزارش سایت فلایت رادار ۲۴ که ترافیک هوایی را گزارش میکند یک فروند بوئینگ ۷۴۷ متعلق به جمهوری اسلامی دقایقی قبل از حمله شب گذشته اسرائیل به اهدافی در اطراف دمشق این محل را به مقصد ایران از طریق مرز هوایی عراق با ارتفاع حدود ۳۰ هزار پا پیش از ساعت ۱۰ و نیم شب ترک کرده بود.

اطلاعات مربوط به سایت فلایت رادار ۲۴ که وظیفه مانیتورینگ پرواز ها را بر عهده  دارد نشان می‌دهد که فقط نیم ساعت قبل از دریافت گزارش حملات هوایی به سوریه در سه شنبه شب یک هواپیمای باربری بوئینگ ۷۴۷ شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم در ساعت ۹ و ۲۸ دقیقه به وقت محلی فرودگاه بین المللی دمشق را ترک کرده است.

در نهایت این هواپیما حدود نیمه شب وارد مرز هوایی ایران شده و مسیر خود را به سمت تهران ادامه داده است.

پس از آن نیز یک هواپیمای دیگر که متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان است در ساعت ۱۰ و ۱۴  فرودگاه دمشق را ترک کرده است و دقیقا در همان کریدور هوایی وارد شده و به سمت تهران حرکت کرده است.

شایان ذکر است که گزارش های متعددی وجود دارد که نشان می دهد جمهوری اسلامی توسط پروازهای شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم قاچاق اسلحه و مهمات به سوریه را ادامه می‌دهد.

بارها شبکه های خبری مانند العربیه و فاکس نیوز گزارش دادند که به عنوان مثال جمهوری اسلامی در اوایل ماه دسامبر مهماتی را برای حزب الله به سوریه انتقال داده است.

پس از آنکه وزارت خزانه داری ایالات متحده شرکت هواپیمایی ماهان ایر را به دلیل قاچاق اسلحه و مهمات برای سپاه پاسداران در سوریه مورد تحریم‌های شدید قرار داد به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی تصمیم گرفته است که از شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم برای قاچاق اسلحه و مهمات استفاده کند.

گزارش های پیشین نشان می‌دهد که مقصد مهمات قاچاق شده قبلی که توسط حملات هوایی دقیق اسرائیل به فرودگاه دمشق معدوم شد حزب‌الله لبنان بوده است.

پیشتر گزارش داده شده بود که همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نیروی قدس سپاه در درخواست ۴ فروند هواپیما برای انتقال تجهیزات نظامی به سوریه را کرده است.

یک فروند از این هواپیماها از هواپیماهای باربری ۷۴۷ شرکت فارس ایر قشم بوده است.