هواپیمای جنگی میگ ارتش، با کوه برخورد کرد و متلاشی شد خلبانان سالم هستند

در بیانیه ای که به طور رسمی انتشار یافت، آمده است که یک فروند جنگنده میگ-۲۹ نیروی هوایی ارتش در منطقه عمومی شمال غرب کشور و در حین اجرای ماموریت به کوه برخورد کرد و متلاشی گردید. برخی رسانه های خبری حکومتی نوشتند که هر دو خلبان هواپیما توانسته اند سالم با چتر نجات فرود آیند. ولی این خبر هنوز به طور قطع تائید نشده است. در گزارش ها گفته شده که این جنگنده به ارتفاعات کوه سبلان اصابت کرده و به کلی متلاشی شده است

حکومت ایران که با تحریم خرید اسلحه از ایالات متحده و کشورهای اروپایی روبرو می باشد، ناچار به خرید هواپیماهای جنگی ساخت چین و روسیه می باشد که اکثرا دارای تکنولوژی قدیمی می باشند و بارها شماری از آن ها هنگام پروازهای عملیاتی یا آموزشی سقوط کرده اند.

امروز (چهارشنبه) نیز اعلام شد که یک هواپیمای جنگی روسی از پیشرفته ترین نوع آن، هنگام انجام عملیات آزمایشی، سرنگون گردید و خلبان آن نیز کشته شد. سخن از جنگنده سوخوی ۵۹ می باشد که رادار گریز توصیف شده و آخرین مدل هواپیماهای ساخت روسیه محسوب می شود.

به گزارش  منابع محلی؛ چهل دقیقه پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ) صدای مهیب برخورد این هواپیما به کوه سبلان شنیده شده است. برخی از شاهدان عینی نیز خبر از سقوط یک شیء در حال پرواز در منطقه خبر دادند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ارتش، این جنگنده ساعاتی پیش حین پرواز عملیاتی در منطقه عمومی شمال غرب کشور و در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد. خلبان این جنگنده نظامی “محمدرضا رحمانی” از خلبانان مجرب نیروی هوایی بوده است.

روابط عمومی ارتش یادآور شد: با وجود شرایط جوی نامساعد و برف‌گیر منطقه و صعب‌العبور بودن محل سانحه، تلاش برای مشخص شدن وضعیت خلبان جنگنده توسط تیم‌های جستجو و نجات هوایی و زمینی ادامه دارد.

خبرگزاری رسمی ایرنا به نقل از یک “مسئول امنیتی” که به نامش اشاره نکرد،نوشته است که هواپیمایی که امروز سقوط کرد “به تازگی تعمیر اساسی (اورهال) شده بود”.

یک دیدگاه

  1. این درسی است برای اسرائیل که به هیچ وجه به دنبال خرید تسلیحات روسی نباشد چون هه به جای گرافیت از چدن درست شده اند
    اسرائیل باید به دنبال برهم زدن اتحادیه اروپا که مانند آلمان به دنبال وابسته کردن کشورهای اروپایی به گاز روسی باشد و در آلمان حتما بدنبال انقلاب ضد روسی مانند اکراین باشد و هم و غم خودش را بر حمایت از اوپوزسیون مانند اوپوسیون عراق باشد چون خامنه ای و لو کاشنکو میخواهند از روسیه یک دیو بی شاخ ودم دربرابر آمریکا و قدرتهای دمکراتیک اروپایی عضو ناتو درست کنند . و با اسلحه روسی هرجا خواستند حمله کنند و با اسلحه روسی و با ترکها مردم را بی سرو صدا سلاخی یا نسل کشی بکنند.
    آمریکا و اسرائیل ترکیه را هم به امان خودشان ول کنند که با اعراب خلیج فارس مخصوصا قطر آزاد باشند تحت نیروهی سازمان ملل به نیروهای خلیفه هفتر در لیبی حمله کنند و باید با آمریکا کاری کند ترکیه به هیچ وجه به نیابت ایران و با پول و طرز فکر ایران و قطر در لیبی و ونزوئلا دخالت کند
    روسیه پل فلزی ۳۰ کیلومتری برای تجاوز آشکار به کریمه و اکراین با چند تا میله چدنی رو دریا میزند میکند و کمک مستقیم بهجمهوری اسلامی برایی خرید ساز و برگ ارزان روسیه سفیدی از طریق بندر کریمه بدون آنکه یک سنت به اکراین بدهد و بعد مرکل درحال تکمیل لوله گازی زیر دریایی از روسیه میباضد به نظر من اسرائیل باید حتی فرانسوی ها را هم تحریک کنند تا برای آنکه خودشان را از خرید گاز تحمیلی روسی خلاص کنند و حتما مثل انگلیس از اتحاد اروپا با گاز روسیه خارج شوند .

Comments are closed.