هواپیمای مسافری ایرانی، در فرودگاه ماهشهر از باند فرودگاه خارج شد، ولی به مسافران آسیبی نرسید

منحرف شدن یک هواپیمای مسافری ایران از باند فرودگاه، هنگام به زمین نشستن، آسیبی به مسافران نرساند. مقامات می گویند که هواپیما نقص فنی نداشتند و علت خروج از باند مشخص نیست.

در گزارش ها آمده است که  پرواز شماره ۶۹۳۶ تهران ماهشهر، هواپیمایی کاسپین که ساعت ۶ و ۳۵ دقیقه بامداد دوشنبه تهران را به مقصد ماهشهر ترک کرده بود، هنگام فرود در فرودگاه ماهشهر از باند خارج شد.  این برای چندمین بار در هفته جاری است که هواپیمایی حکومت ایران دچار نقص فنی می شود.

محمدرضا رضایی، مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان در این باره گفت: «خوشبختانه مسافران سلامتند و هواپیما آتش نگرفت.»

رضایی افزود:  «این هواپیما زمانی که در باند فرودگاه ماهشهر به زمین نشست، پس از به زمین نشستن، از باند خارج شد و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این هواپیما هیچ‌گونه نقص فنی نداشته است و فقط از باند خارج شده است».

همزمان مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس حکومت ایران ، تاکید کرد که سانحه رخ داده برای یک فروند هواپیما در فرودگاه ماهشهر مصدوم نداشته استوی از دلیل بروز این حادثه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مرجان توحیدی، روزنامه‌نگار و مسافر هواپیمای کاسپین در صفحه توییتر خود با اشاره به اینکه «هواپیما با سرعت بالایی نشست، با همون سرعت ادامه داد و انگار به چیزی برخورد کرده باشه متوقف شد»،وی در ادامه نوشته  در نهایت هواپیما از باند خارج شد و فقط می‌توانم بگویم «تقدیر بود که به چیزی برخورد نکرد».

این خبرنگار با اشاره به اینکه در لحظات خروج هواپیما از باند «تمام مدت جیغ کشیدم»، نوشت که «مهماندار سعی می‌کرد مسافران را آروم کند.»

کمتر از  سه هفته قبل بود که هواپیمای اوکراینی پرواز ۷۵۲ تهران به کیف دقایقی پس از پرواز از فرودگاه بین‌المللی تهران هدف پدافند سپاه پاسداران قرار گرفت و با اصابت دو موشک مجاورتی تمام ۱۷۶ سرنشین آن کشته‌شدند.

رسانه‌های ایرانی روز گذشته نیز (یک‌شبه ) ۲۶  ژانویه گزارش دادند «پرواز ۹۷۱۶ ایران ایرتور متعلق به شرکت هواپیمایی ایران از تهران به مقصد استانبول دقایقی بعد از پرواز دچار نقص فنی شد اما توانست با موفقیت به زمین بنشیند».